Рубрики
События

Для зниження цін: Кабмін ввів нову формулу ціни на газ

Кабінет Міністрів в постанові від 24 січня обмежив ціну продажу "Нафтогазом" природного газу населенню і тепловикам середньоарифметичним значенням ціни газу на нідерландському хабі TTF. Відповідне рішення Кабміну опубліковано на Урядовому порталі.

— З 1 січня 2020 НАК Нафтогаз України здійснює продаж / постачання природного газу відповідно до пунктів 7, 8 і 11 Положення за цінами, що встановлюються продавцем (постачальником) і покупцем (споживачем), але не вище рівня, який, зокрема, враховує середньоарифметичне значення фактичних цін (End of Day) природного газу на наступну добу поставки газу (Day-Ahead and Weekend) на нідерландському газовому хабі (ТТF) за період 1-22 числа місяця поставки газу згідно з інформацією біржі Powernext / EEX, різницю (спред) між ціною на хабі TTF і кордоні України, а також ари на послуги транспортування газу для точки входу в Україні на міждержавному сполученні з Польщею / Словаччиною / Угорщиною, — йдеться в документі.

При формуванні ціни по ПСО до перерахованих вище умов також додається націнка "Нафтогазу" в розмірі 1,917% від цієї ціни.

Раніше міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель зазначив, що ця постанова уряду дозволить знизити ціни на газ для населення.

Повідомляє Вгороде