Рубрики
События

"Дівчата, йдіть нах * р": в міжміському автобусі розгорівся скандал через російського серіалу

У міжміському рейсовому автобусі компанії "Busfor" розгорівся скандал через російську мови. Про це розповіла волонтер Ярина Чорногуз. Вона їхала з Луцька до Києва разом з Настею Конфедерат.


Що трапилося


Дівчата помітили, що під час рейсу водій включив на телевізорі російський серіал. Ярина підійшла до нього і ввічливо попросила вимкнути серіал країни-агресора, оскільки днями в зоні АТО загинув її 22-річний хлопець і їй неприємно чути цю мову, а в лютому їй знову треба повертатися туди. До того ж, це порушувало закон про державну мову. Водій відмовлявся виконати прохання, постійно сперечався і врешті-решт погодився вимкнути, якщо цю ідею підтримають інші пасажири.

Ярина звернулася до пасажирів і запитала, хто "за" те, щоб серіал вимкнули. Ідею зустріли байдуже — кому-то було все одно і вони це сказали, хтось просто промовчав. У якийсь момент прозвучала навіть фраза "Дівчата, йдіть нах * р". Одна жінка навіть висловила їм, що "вони вбивці і їздять на війну, хоча вона їх туди не посилала".

Дівчата зрозуміли, що підтримувати їх ніхто не збирається і попросили водія негайно висадити. Він відмовився і сказав, що довезе до найближчого населеного пункту, але волонтер наполягла висадити їх зараз на трасі.


Що сказав перевізник


У компанії-перевізнику відреагували на пост Ярини і принесли свої вибачення.

— Ми тільки що дізналися про ситуацію, яка сталася в автобусі, і м'яко кажучи шоковані вчинком водіїв. По-перше адміністрація видає на кожен автобус флешки з українськими стрічками, тому нам на даний момент незрозуміло, як російськомовний фільм з'явився на екрані автобуса. По-друге, що найбільше вразило нас, — це реакція водіїв, які відмовилися вимкнути його на прохання дівчини. Ми хочемо вибачитися за неприпустиму поведінку співробітників фірми. Наша позиція однозначна: подібні ситуації ганебні і не повинні повторюватися в майбутньому, — написали вони.


Що далі


Поки дівчата намагалися дістатися до столиці іншими шляхами, історія набула розголосу серед суспільства. У Києві зібралися активісти, які вирішили зустріти водія і отримати пояснення свого вчинку. Пізніше до них приєдналися і Ярина з Настею. В результаті водій поїхав в об'їзд автостанції і так і не зупинився там.

Фото: Сергій Мазур

Фото: Сергій Мазур

Фото: Сергій Мазур

Фото: Сергій Мазур

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Захисти персональні дані і привітай Гавриїла: яке сьогодні свято, курс валют і біткоіни, погода, ціни на бензин

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде