Рубрики
События

Короновірус з Китаю: чи безпечно забирати посилки з AliExpress

У Китаї від коронавируса померли вже щонайменше 26 людей. Він діагностований у пацієнтів ще в декількох країнах, але найбільше тих, що заразилися залишається в Китаї.

У мережі публікують моторошні відео, як люди падають прямо на вулицях.

У багатьох українців постало питання: чи небезпечно замовляти товари з інтернет-магазину Аліекспресс, і чи може вірус передатися через посилку?

Ускладнюється ситуація тим, що спалах вірусу сталася напередодні китайського Нового року, коли мільйони китайців планують подорожі по країні та за її межі. Тиждень святкових вихідних в Китаї "збільшить ризик поширення захворювання, а також ускладнить профілактику і боротьбу з вірусом", вважає заступник голови Національної комісії охорони здоров'я Лі Бін. У зв'язку з цим в китайських аеропортах ввели посилені заходи безпеки.

А 7 великих міст в Китаї закриті на карантин: Ухань (19 млн чоловік), Хуанган (7.5 млн), Сяньнін (2.6 млн), Сяньтао (1.2 млн), Ечжоу (1.2 млн), Лічуань (1.1 млн) і Чибі (550 тис).


Винні кажани і змії


Дослідники припускають, що спалах коронавируса в китайському місті Ухань могла початися через місцевого делікатесу — супу з кажанами.

Фото: focus.ua

Фото: focus.ua


Чи небезпечні посилки з Китаю


У зв'язку з поширенням коронавируса багато задумалися про те, чи не небезпечно замовляти товари з Китаю, в тому числі з самого популярного сайту AliExpress.

як повідомляє "Страна.ua", для того, щоб це зрозуміти, потрібно з'ясувати дві речі: спосіб передачі і термін життя вірусу поза організмом.

Новий вид коронавируса передається в основному повітряно-крапельним шляхом (при чханні і так далі). Зараження в більшості випадків можна відбутися через контакт з носієм.

Що важливіше, відомі коронавіруси (з 39 відомих видів тільки 7, включаючи новий 2019 nCoV, передаються людині) поза організмом носія живуть в середньому від декількох годин до декількох днів. З огляду на, що посилки з Китаю рідко йдуть менше двох тижнів, ризик зараження мінімальний.

Проте, теоретично є ймовірність виживання вірусу, якщо, припустимо, хвора людина чхнула на річ і відправив її поштою. Тому отримані товари краще обробити (помити, продезінфікувати антисептиком). Предмети одягу необхідно випрати, перш ніж надягати на тіло. Посуд треба ретельно вимити і обдати окропом.

Втім, всі ці правила бажано дотримуватися і без загрози коронавируса, адже ніхто не знає, в яких гігієнічних умовах і на якому складі зберігалися товари і хто їх чіпав, перш ніж вони потрапили до покупця.


посилки дезінфікують


У AliExpress також спростовують побоювання. Представники компанії говорять, що, по-перше, випадків передачі через посилки або товари зафіксовано не було, по-друге, збудник хвороби дуже чутливий до змін навколишнього середовища і не може довго існувати без носія.

Також китайська поштова служба China Post пообіцяла приділяти особливу увагу всім посилок, які проходять через відділення міста Ухань, де зафіксовано спалах невідомого раніше коронавируса. "Все відправлення будуть піддані вторинної дезінфекції", — йдеться в повідомленні пошти.


меми


Тим часом користувачі соціальних мереж відреагували на ситуацію мемамі.

Як раніше писав Vgorode , хвороба поставила на вуха Всесвітню організацію охорони здоров'я, через неї вже закрили на карантин багатотисячні провінцію Ухань в Китаї, а вакцини від 2019 nCOV найближчим часом не передбачається. Що таке коронавірус читайте тут .

Крім того, співробітники лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України будуть зустрічати літаки з Китаю. Разом з членами екіпажу вони будуть опитувати пасажирів про самопочуття.


Вакцину очікують через рік


Український педіатр доктор Комаровський закликає українців не панікувати і каже, що над вакциною вже працюють.

[Embedded content]

У Національному інституті охорони здоров'я США (NIH) заявили, що вже почали роботу над створенням вакцини проти нового вірусу. Правда, пройде кілька місяців, поки почнеться нова фаза клінічних випробувань, і лише через рік почнуться поставки вакцини.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram і підписуйся на нас в Instagram і Viber

Повідомляє Вгороде