Рубрики
События

Чергова мова Грети Тунберг: про що говорила активістка на форумі в Давосі

Шведська екологічна активістка, школярка Грета Тунбер виступила з першою заявою на економічному форумі в Давосі. текст виступу опубліковано на сайті форуму.

— Рік тому я приїхала в Давос і сказала вам, що наш будинок у вогні. Я говорила, що хочу, щоб ви створювали паніку. Мене попереджали, що говорити людям про паніку з питань клімату — небезпечне заняття. Ми не вимагаємо від вас покладатися на технології, які сьогодні навіть не існує і які, можливо, ніколи не з'являться, — заявила Грета.

Вона звинуватила світових лідерів у відмові від зниження викидів вуглекислого газу, незважаючи на свідчення насувається кліматичної катастрофи.

— Ми не просимо вас продовжувати базікати про нульових викидах або вуглецевої нейтральності, жонглюючи цифрами. Ми не говоримо вам компенсувати ваші викиди, просто заплативши комусь за висадку дерев де-небудь типу Африки в той час, як лісу в Амазонії вирубуються в неймовірних масштабах. Звичайно, висаджування дерев — це добре, але цього не достатньо і це не може замістити реальне знищення природи. Будемо чесні. Нам не потрібно "низьковуглецевої економіки". Нам не потрібно "знижувати викиди". Наші викиди повинні зупинитися. Той факт, що США виходять з Паризького угоди, обурює і непокоїть кожного. Але те, що всі ми не зможемо виконати зобов'язання за Паризьким угодою, схоже не турбує людей у владі. І знову ж таки, мова не йде про те, щоб бути правими або лівими … жодна політична ідеологія або економічна структура не здатна утримати клімат і створити згуртований стійкий мир. Оскільки, якщо ви ще не помітили, світ вже в вогні, — зазначила екологічна активістка.

Тунберг нагадала, що якщо людство хоче обмежити зростання глобальної температури на 1,5 градуса, то повинно дотримуватися ліміт викидів СО2 в атмосферу.

— Ми вимагаємо від учасників Всесвітнього економічного форуму в цьому році з усіх компаній, банків, інституцій та урядів наступне: негайно припинити всі інвестиції в розвідку і видобуток копалин видів палива, негайно зупинити всі субсидії на викопне паливо і негайно і повністю відмовитися від викопного палива. Ми не хочемо, щоб це було зроблено в 2050-му, 2030 м або навіть в 2021 році. Ми хочемо цього прямо зараз, — висунула вимоги школярка.

Грета підкреслила, що не має наміру здаватися.

— Так що ви або робите це, або вам доведеться пояснювати власним дітям, чому ви здаєтеся перед метою зупинити глобальне потепління на зростанні в 1,5? C. Здаєтеся, навіть не спробувавши. Що ж, я тут, щоб розповісти вам про це — на відміну від вас, моє покоління не здасться без бою. Ці факти очевидні, але все ще занадто некомфортні, щоб ви їх визнали. Ви просто опускаєте цю тему, оскільки вважаєте її занадто депресивної і думаєте, що люди здадуться. Але люди не здадуться. Здаєтеся тут тільки ви … Наш будинок все ще в вогні. Ваше бездіяльність з кожною годиною розпалює полум'я. І ми все ще закликаємо вас панікувати і діяти так, як якщо б ви любили ваших дітей найбільше на світло ", — резюмувала екологічна активістка.

[Embedded content]

Як раніше писав Vgorode , ще у вересні 2019 року, на кліматичному саміті в рамках Генасамблеї ООН в Нью-Йорку, 16-річна еко-активістка зі Швеції Грета Тунберг виступила з промовою , в якій розкритикувала світових політиків, звинуватила їх в бездіяльності в питаннях клімату і закликала перестати брехати.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде