Рубрики
Досуг и еда

"Друге Софійське побоїще": чим здивує виставка про похорон патріарха

У вівторок, 21 січня, в галереї сучасного мистецтва The Naked Room відкриється виставка Богдана Бунчак "Про похорону патрiарха". Про це свідчить повідомлення про захід в Facebook.


Про що виставка


В основі проекту лежить історично важлива, але маловідома сьогодні історія похорону патріарха УПЦ КП Володимира (Романюка), які проходили в Києві 18 липня 1995 року. У цей день розігралася драма навколо наміру учасників процесії поховати патріарха на території Софії Київської. У свою чергу влада мала намір зробити це на центральній алеї Байкового кладовища.

Ця подія залишила після себе кілька назв: "чорний вівторок", "кривавий вівторок", "друге софійське побоїще". Масові безлади за участю внутрішніх військ МВС України, спецпідрозділу "Беркут", депутатів Верховної Ради, членів націоналістичної організації УНА-УНСО, представників духовенства та простих віруючих привели в цей день до безлічі постраждалих.

Виставка Бунчак дасть навмисне фрагментарний погляд на подію 1995 року. Замість цілісного розповіді художник сфокусувався на відсутніх фрагментах і "чорних плямах" цієї трагічної історії. В експозиції відсутні документальні кадри і зображення насильства, приголомшливою багатотисячної процесії або відомих персоналій.

Коли: відкриття 21 січня в 19.00, виставка триватиме до 26 січня. Відкрита щодня з 10:00 до 20:00

Де: The Naked Room

Адреса: вулиця Рейтарська, 21

Вхід вільний

До речі, приєднуйтесь до групи жителів Дарниці , лісового масиву , Позняков , Борщагівки , Пох , Нивок , Виноградаря , Куренівки, Пріорки , Русанівки , Солом'янки , Подолу , Мінського масиву , Оболоні , татарки , Воскресенки , Теремків , ДВРЗ , Відрадного і Лук'янівки на Facebook, дізнавайтеся новини свого району і діліться своїми.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Самогубство співробітника держохорони в ЦВК: з'явилися подробиці про загиблого

Насолоджуйся мистецтвом: киян запрошують на "синю" акварельний виставку

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде