Рубрики
События

Загрожують проблемами: в житловому будинку в центрі Києва розгорівся скандал через ресторану в підвалі

Жителі київського будинку виступили проти будівництва ресторану в підвалі за адресою Велика Житомирська, 21. Про це пише hmarochos.


Що трапилося


У 2018 році підвал дореволюційного будинку почали реконструювати під ресторан. Як стверджують місцеві жителі, весь цей час роботи велися без проекту і супроводжувалися численними порушеннями будівельних норм. А це наражає на небезпеку всіх мешканців будинку, який тепер вже руйнується.

— Вони вивозили з підвалу землю вантажівками, зносили несучі стіни, всі сусіди, і я в тому числі, бачили нові тріщини на фасаді будинку і в квартирах, — написала художниця Євгенія Бєлорусець, яка проживає в цьому будинку.

За словами мешканки, будівництво повинно було зупинитися ще в травні минулого року, тоді його заборонив Департамент архітектурно-будівельного контролю КМДА. У документі було підтверджено, що реконструкція проходила без затвердженого проекту.

Але, за словами Бєлорусець, це розпорядження не завадило власникам підвалу продовжувати роботи. Більш того, вони стали погрожувати серйозними проблемами незадоволеним мешканцям.

— На цьому тижні з моєю сусідкою Світланою Яремчук … вийшов на зв'язок якийсь Володимир Рогов, який представляється "коучем і психологом", а також фахівцем по переговорах … Він намагався пояснити, що наявність дозвільних документів не має значення і ресторан все одно буде побудовано, — заявила Белоусец.

Згодом про складні переговори на своїй сторінці в Facebook написав і сам Рогов. За його словами, до нього звернувся за допомогою один з учнів, який придбав "вологий, смердючий і страшний підвал", щоб облаштувати в ньому ресторан. Але проти інвестицій і робочих місць нібито стала воювати мешканка будинку, а також підсилати до власника перевірки і поліцію, не бажаючи йти на компроміси.

Також з розмови стала відома позиція замовників будівництва.

— Це — приватна власність, і від своїх намірів вони не відступлять. Вони хочуть відкрити тут хороший заклад і це точно зроблять. Ми з вами можемо співпрацювати або воювати. Якщо будемо воювати — ви програєте, почнуться проблеми, адже у вас є слабкі місця — наприклад, ваші машини тут у дворі, — заявив Рогов.


відповідь влади


Радник міського голови Максим Бахматов пообіцяв, що КМДА перевірить законність цього будівництва. Це підтвердив і заступник міського голови В'ячеслав Непоп, який анонсував перевірку вже з цього понеділка.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Тільки для жінок і дітей: у Києві запрацювала нова служба таксі

Відзнач Міжнародний день обіймів разом з Василиною: яке сьогодні свято, курс валют і біткоіни, погода, ціни на бензин

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде