Рубрики
События

Підпільний дитсадок: батьки заявили, що сад закрили через скарги колишнього чиновника

У приватному будинку на Куренівці поліція виявила незаконний дитячий сад, в якому знаходилося 11 дітей. Виявилося, що він працював без будь-яких дозвільних документів , приміщення не відповідало санітарно-гігієнічним вимогам, їжа, якою годували дітей, не відповідала нормам харчування, а пожежна безпека і зовсім була відсутня. Відповідно, поліція почала кримінальне провадження за ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та призупинила роботу дитячого садка.

Батьків же обурила діяльність правоохоронних органів, які все перебільшили, а сам, як говорилося раніше, незаконний дитячий сад є "дружнім простором для дітей". Про це повідомила "КП в Україні".


Що кажуть батьки


— Ми дуже хочемо, щоб садок працював далі, хоча і розуміємо, що він не зовсім офіційний. Я водив сина в державний садок, але він там кожен місяць травився, скаржився на крики вихователів. А тут все добре, ніяких нарікань. І ціна в два рази нижча за ту, що у офіційно працюючих приватних дитсадків, — прокоментував батько одного з вихованців.

— Це не садок, ми просто наводимо дітей до подруги. А сусід у неї колишній чиновник, йому не подобається, що діти гуляють на вулиці. Ось він, напевно, і подзвонив в поліцію. Поліцейські увірвалися в будинок, не пред'явивши ордер на обшук. Малюки дуже злякалися, — додала мама одного з дітей.

— Діти були в гостях, це не садок. Не можна закривати садок там, де його немає! Зате можна увірватися в приватний будинок без приводу і налякати дітей! Зрозуміло, що ми туди їх водити більше не будемо, — додала жінка, яка теж водила свою дитину в цю установу.

За словами батьків, господиню будинку, який виступає в ролі приватного дитячого садка, звуть Мариною. Кажуть, що вона хороший психолог і педагог.

У соціальних мережах висловлюють свої обурення про те, що поліцейські увійшли в приміщення з дітьми, не надівши бахіли. Фото Національна поліція

У соціальних мережах висловлюють свої обурення про те, що поліцейські увійшли в приміщення з дітьми, не надівши бахіли. Фото Національна поліція


Що кажуть експерти


— Проводити допит в присутності дітей щонайменше неетично. Нехай би голова РДА вивчив питання, скільки у нього в районі дітей дошкільного віку і як вони забезпечені місцями в державних садках, — прокоментувала експерт з питань захисту дітей Людмила Волинець.

За її словами, вона здивована, як сильно роздули проблему.

— В Україні досі діють радянські ГОСТи. А ще є корупційна складова. Можна розоритися на те, щоб перебудувати будинок під всі вимоги і отримати всі необхідні дозволи, — додала вона.

Відповідно ГОСТами, плитка на кухні повинна розташовуватися в 8 рядів. Експерт стверджує, що ці правила потрібно змінити. Фото Національна поліція

Відповідно ГОСТами, плитка на кухні повинна розташовуватися в 8 рядів. Експерт стверджує, що ці правила потрібно змінити. Фото Національна поліція

Обурені батьки створили аккаунт в Facebook для того, щоб захистити господарів "садка", яким загрожує до 10 років позбавлення волі.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Запасися терпінням: коли в Києві перестануть рватися труби з окропом

Збирають на лікування: українців просять допомогти командиру 8-го батальйону УДА

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде