Рубрики
Транспорт и инфраструктура

Реальність чи фантастика: поїзд між Києвом і Одесою буде йти півтори години

Днями було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між "Укрзалізницею" і китайською компанією CRCC.

Документ підписали голова правління АТ "Українська залізниця" Євген Кравцов, член правління Ремігіуш Пашкевич і заступник генерального директора CRCC Ванг Хонгвей.

Глава АТ "Українська залізниця" Владислав Криклій зазначив, що підписання Меморандуму є важливим етапом співпраці для розвитку залізничного сполучення в напрямку України — КНР, залучення китайських партнерів для модернізації української залізниці та реалізації транзитного потенціалу Української держави в поєднанні ЄС — КНР. Простими словами це означає, що в Україні з'являться сучасні швидкісні поїзди.

— Ми раді вітати початок співпраці найбільших державних залізничних компаній України і Китаю. Той факт, що китайська корпорація вирішила відкрити в Україні представництво і підписати меморандум про стратегічну співпрацю свідчить про те, що економічна ситуація в Україні змінюється в кращу сторону. Ми розраховуємо, що співпраця між Укрзалізницею і CRCC дозволить значно поліпшити стан транспортної інфраструктури. Прагнемо залучити прямі структурні інвестиції в створення комплексу високошвидкісного залізничного сполучення не тільки між містами-мільйонниками в Україні, а й в рамках європейської інтеграції та виконання Угоди про асоціацію в буквальному сенсі привести Україну в Європу, коли дістатися залізницею до Варшави, Будапешта і Бухарест можна буде не більше ніж за три години, а з Києва до Одеси поїзд йтиме 1,5 години замість нинішніх 7-8, — зазначив Владислав Криклій.

Повідомляє Вгороде