Рубрики
События

"Це жах, який треба заховати": Новосад розповіла про електронні підручники

З'ясувалося, що експеримент з використанням електронних підручників в пілотних школах провалився через їх незадовільної якості. Про це повідомила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

— У нас був такий експеримент, він завершився, і завершився він негативно. Це повчальна історія для нас і для системи освіти. Скажімо так: задумка була правильна — перед тим як впроваджувати таке популярне словосполучення, як електронний підручник, треба його пропілотіровать, — розповіла Новосад.

За її словами, спеціально для експерименту держава закупила планшети на тисячу шкіл, але проблема виявилася абсолютно в іншому. Підручники, які подали на конкурс виробники, виявилися дуже поганої якості.

— Я особисто переглянула всі ці підручники — це жах, який треба заховати і більше нікому не показувати. Я не можу допустити, щоб таке закуповувалося за публічні кошти і потрапляло в школи. Це не можна назвати електронними освітніми матеріалами — це просто якісь pdf-ки, до яких десь прибудували звук, десь фігурку, яка рухається, і намагаються нам продати за мільйони гривень, — розповіла Новосад.

Міністр заявила, що з такими матеріалами якість навчання навряд чи зміниться. Тому проведення конкурсу призупинили, але через деякий час експеримент по впровадженню електронних підручників буде відновлений. За словами Новосад, гроші на електронні підручники вже є. Зараз розробляються нормативні документи і нові вимоги до експертизи навчальних матеріалів, також ведеться діалог з виробниками.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, як російськомовні школи будуть переходити на українську мову . Також стало відомо, що українські школярі зможуть ходити на додаткові заняття за рахунок держави.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде