Рубрики
События

Без світла, вентиляції та опалення: в яких умовах утримуються ув'язнені Лук'янівського СІЗО

Чиновники та учасники громадської організації "Український центр впровадження механізму запобігання тортурам" перевірили, як утримують ув'язнених в Лук'янівському СІЗО. Про результати перевірки повідомили в прес-службі Офісу омбудсмена.

Моніторинг показав велику кількість порушень в слідчому ізоляторі за адресою вулиця Дегтярівська, 13.

— Внаслідок постійного порушення в установі вимог роздільного тримання, серед ув'язнених є конфлікти, які можуть призвести до тяжких наслідків, наприклад, масових заворушень, — сказано в повідомленні.

Більшість камер надмірно загратовані, в них немає нормального освітлення, вентиляції та бачків для питної води. Стіни приміщень вологі і покриті грибком. Крім того, в деяких камерах немає стекол у вікнах і не працює опалення. Через постійне холоду укладеним доводиться забивати вікна ковдрами і спати у верхньому одязі. Примітно, що під час перевірки співробітники СІЗО оперативно включили опалення.

Також моніторингова група виявила, що не у всіх укладених є спальні місця. У зв'язку з чим вони змушені спати по черзі, або просто на підлозі. При цьому, камерами в новому корпусі, які знаходяться відмінному стані не користуються.

Родичі ув'язнених повідомили, що адміністрація "рекомендує" їм передавати в камери подушки, ковдри і простирадла. При цьому на складі зберігається достатня їх кількість, яке з якихось причин не видається.

Крім того, засуджені і ув'язнені, які прибувають в СІЗО, не проходять санітарну обробку і містяться без первинного медогляду, а стан їх здоров'я під час утримання в установі ніяк не контролюють.

У рентгенологічному кабінеті на стінах пліснява, немає води і практично не працює каналізація. Рентген-апарат просто не працює.

Так під час візиту, перевірка виявила 20 ув'язнених, які перебували в контакті з хворими на туберкульоз і яких при цьому не обстежували.

Учасники групи моніторингу повинні відправити до Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури та інші відомства звіт, де будуть вказані порушення прав ув'язнених і рекомендації по їх усуненню.

Фото прес-служба Офісу омбудсмена

Фото прес-служба Офісу омбудсмена

Фото прес-служба Офісу омбудсмена

Фото прес-служба Офісу омбудсмена

Фото прес-служба Офісу омбудсмена

Фото прес-служба Офісу омбудсмена

Фото прес-служба Офісу омбудсмена

Фото прес-служба Офісу омбудсмена

До речі, приєднуйтесь до групи жителів Дарниці , лісового масиву , Позняков , Борщагівки , Пох , Нивок , Виноградаря , Куренівки, Пріорки , Русанівки , Солом'янки , Подолу , Мінського масиву , Оболоні , татарки , Воскресенки , Теремків , ДВРЗ , Відрадного і Лук'янівки на Facebook, дізнавайтеся новини свого району і діліться своїми.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Роби Селфі: біля Південного вокзалу з'явився новий арт-об'єкт

Хрещення 2020: на яких пляжах можна буде купатися в Києві

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде