Рубрики
События

Отримай відповідь: що відбувається з повітрям в Києві

Суха і безвітряна погода, стрімке збільшення кількості транспорту після свят призвели до накопичення забруднюючих речовин в повітрі. Про це повідомили в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА.

Фото з групи

Фото з групи "Наш дім — Березняки"

Стало відомо, що центральна геофізична обсерваторія імені Срезневського зафіксувала 16 січня 2020 року перевищення середньодобових концентрацій забруднюючих речовин діоксиду азоту та сірчистого ангідриду в місцях скупчення автомобільного транспорту:

  • пл. Бессарабська;
  • пл. Деміївська;
  • бульвар Лесі Українки.

За даними Укргідрометцентру, погодні умови в Києві сприяють накопиченню шкідливих часток. Зараз їх концентрація в Києві в середньому в 1,7 рази перевищує гранично допустиму норму.

— При такій погоді, як зараз, в місцях великої концентрації транспорту утворюється так званий фотохімічний зміг. Слід знати, що в будні дні протягом доби відзначається три сплеску забрудненості повітря — з 8 до 9 ранку, вдень з 14 до 16 і ввечері з 20 до 21 години, — розповів начальник головного управління Госпотребслужби України в місті Києві Олег Рубан.

як повідомляє "Сегодня", лікарі рекомендують скоротити перебування на вулиці, перш за все в загазованих місцях.

— Від зростання концентрації шкідливих речовин в повітрі страждають перш за все люди з легеневими захворюваннями, алергією, вагітні та діти. Також слід зазначити, що при нинішній погоді виникла підвищена небезпека, що гострі респіраторні захворювання можуть перерости в хронічний обструктивний бронхіт, — зазначив доктор Олександр Назаренко.

Але ось в парках і скверах Києва забрудненість повітря залишається в межах допустимих норм.

Фото з групи

Фото з групи "Наш дім — Березняки"

— Протягом 2018 го і 2019 го років зазначалося постійне погіршення ситуації з забрудненням повітря в столиці. Адже в місті постійно зростає кількість автомобілів. Особливе занепокоєння викликають машини з так званими евробляхамі — ці транспортні засоби, як правило, старі, тому викидають багато забруднюючих речовин. Внесок автомобілів в забрудненість повітря в Києві становить 80 відсотків, — пояснив начальник головного управління Госпотребслужби України в місті Києві Олег Рубан.


Коли ситуація зміниться


Ситуація із забрудненням повітря зміниться після випадання опадів, посилення вітру та зниження температури. Але коли це станеться — невідомо.


Що робити


Киян просять дотримуватися простих правил:

  • поменше їздити на автомобілях, по можливості перейти на громадський транспорт, особливо в години пік;
  • уникати прогулянок у автомобільних магістралей;
  • проводити вологе прибирання;
  • пити багато води.

До речі, приєднуйтесь до групи жителів Дарниці , лісового масиву , Позняков , Борщагівки , Пох , Нивок , Виноградаря , Куренівки, Пріорки , Русанівки , Солом'янки , Подолу , Мінського масиву , Оболоні , татарки , Воскресенки , Теремків , ДВРЗ , Відрадного і Лук'янівки на Facebook, дізнавайтеся новини свого району і діліться своїми.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Доїдеш: "Інтерсіті" з Києва до Тернополя курсуватиме щодня

Опровергатор Vgorode: чи дійсно метро на Виноградар здадуть на рік пізніше

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде