Рубрики
События

"Я вирішив дати вам шанс": Зеленський зустрівся з Гончаруком, який подав у відставку

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром України Олексієм Гончаруком, який 17 січня подав у відставку. Про це повідомили на сторінці Офісу президента.

— Я отримав від вас заяву про звільнення і, в зв'язку з останніми конфліктними ситуаціями, або зі скандалами, як завгодно, скажімо так, з дуже неприємною ситуацією. Ви знаєте, яке у мене до Вас особисте ставлення, і особисте ставлення до вашого молодому уряду. Я подумав, і мені здається, що так буде правильно, я вирішив дати вам шанс і шанс вашому уряду, якщо ви вирішите деякі моменти, які сьогодні є дуже важливими і дуже хвилюють наше суспільство, — повідомив Зеленський.

В ході розмови президент доручив Гончаруку розробити нову концепцію заробітних плат для чиновників.

— Перше: заробітні плати. Ви знаєте це питання, ми піднімали це питання. Я дуже Вас прошу, щоб Ви запропонували Офісу Президента і мені особисто нову концепцію заробітних плат всіх міністерств, всіх відомств, всіх заступників міністрів і будь-яких інших державних компаній, глав цих компаній. З розумінням, де ми живемо з Вами, і тих чи інших міністрів, в яких умовах, незважаючи на їх досвід, практику і навіть їх — даруйте за таке словосполучення — їх ринкову ціну, — підкреслив Зеленський.

Президент повідомив, що з тими чиновниками, які будуть не згодні із запропонованими зарплатами, доведеться прощатися.

— І нам, напевно, буде шкода прощатися з кимось із них через те, що вони не можуть працювати за ту чи іншу зарплату, яку Ви запропонуєте їм. Навіть якщо нам буде шкода прощатися, нам доведеться з ними прощатися. Ми не можемо собі сьогодні це дозволити (завищені зарплати — ред.), — розповів Зеленський.

Також в ході розмови прем'єр-міністр і президент обговорю оптимізацію роботи Кабміну, звільнення керівників міністерств, які не досягли реальних результатів, а також налагодження діалогу з парламентом.

Нагадаємо, 17 січня, Володимир Зеленський отримав від прем'єр-міністра Олексія Гончарука заяву про відставку. За день до цього стався скандал з оприлюдненням підслуханих розмов Гончарука, де він висловлюється про Зеленський .

Повідомляє Вгороде