Рубрики
События

Примітивне розуміння економіки: що говорив про Зеленський прем'єр Гончарук. Повний текст скандального запису

16 грудня в інтернеті з'явився аудіозапис прослушки наради у прем'єр-міністра Олексія Гончарука.

"Історія як Олексій Гончарук, Оксана Маркарова (міністр фінансів — Ред), Яків Смолій (голова НБУ — Ред), Катерина Рожкова (заступник голови НБУ — Ред), Юлія Ковалів (зам глави Офіс президента — Ред) збиралися на нараду до" тупому президенту "Зеленському", — йдеться в підписі до ролика.

Публікуємо короткий переказ розмови, а також повну розшифровку 6-хвилинної аудіозаписи.


Повна розшифровка запису


Олексій Гончарук: Ну, і починає мені говорити: "Я приїжджаю в обмінник. Льоша, що ж це таке?"

Співрозмовник: (нерозбірливо)

Гончарук: Хлопці, це питання очікуваний. Вони кажуть: "У нас не легко". Більш того, на середу президент просить нараду з питань економічної політики. Поясніть мені, якщо ми курс зміцнюємо — добре. Поясніть мені за рахунок чого … Ну, можете мені пояснити? Відповідь на питання у нього, каже все нормально. Краща комісія в місті якось так. Сидять, працюють. І значить у нас там є розуміння, що все добре … Дивіться, макроекономічна ситуація, вона сприятлива. А він каже: "Льоша, перестань ти мені морочити голову". Можете мені нормально пояснити? У нас дірка в бюджеті 50 мільярдів … А якщо далі так буде? І як? Буде у нас 100 мільярдів діра в бюджеті, тому що гривня буде зміцнюватися.

Олексій Гончарук: Сьогодні яке число?

Катерина Рожкова: 16 грудня. Розумієш? Тобто це просто небачено. Аукціон небаченої щедрості. Я до чого? І ми говорили …

Олексій Гончарук: І вона весь час зміцнюється.

Катерина Рожкова: І вона зміцнюється. Ну, може бути після останнього аукціону, але вже кінець року …

Олексій Гончарук: Ну, ми там завели 250

Катерина Рожкова: Я просто до того, що цей час зараз. Давай ставити один одному завдання. Що треба робити і що для цього треба робити.

Олексій Гончарук: Ідея в тому, що корупціонери, так? В тому сенсі, що Маркарова і Ротшильди. Вони просто на цьому заробляють гроші. Це перше. Перший страх. Другий страх — це все гроші Петра Порошенка. Тут важливо показати головну річ. все інше не має … відносини. У Зеленського є дуже прімітівное.в цьому сенсі просте розуміння економічних процесів. Є платіжний баланс. Платіжний баланс сильно не виправився, а гривня сильно зміцнилася … Він шукає відповідь на це питання. У нього відповіді на це питання. Як би йому чітко пояснити наступне. Дивіться, на початку року населення перед виборами не вірило в гривню, тому що це фактор нестабільності, все розгойдували … перед виборами. Тому гривня була слабшою, ніж повинна була економічно бути. Я зараз фантазую.

Катерина Рожкова: Ну, ти маєш рацію насправді, не тільки населення, експортери теж притримували долар в очікуванні

Олексій Гончарук: Потім після виборів все розповідали про те, що гривня зараз бахне, буде за 50 і все інше. Тому що гривня зробила? Вона спочатку повернулася до того стану, в якому вона повинна була бути економічно, а потім вона почала ще сильно — тому що тренд люди побачили — парламент сильний, молодий — нічого собі нормально, гривня далі зміцнюється. Люди почали бачити, що страхи, які були перед виборами, не підтверджуються, а навпаки. Новий сильний президент бла-бла-бла, рівень довіри безпрецедентний до влади, гривня продовжує зміцнюватися. У нього гніт цієї відповіді. Треба показувати і треба, щоб ця історія виглядала реалістично, чесно. Тому що поки у нас не буде у президента в голові відповіді на питання, у нього буде порожнє місце там і до нього буде прилітати ця хрень на тему облігацій. А вона потрапляє в голову тільки тому що у нього є туман на цю тему. Це перше.

Друга історія. Нам треба показати, що ресурси стали дешевше. У моєму уявленні, вибачте, я повний профан в економіці, я юрист за освітою, але що я розумію. Є дві економічні теорії — монетарна там і кейнсіанська. Ну, дуже прості речі. Перше ти йдеш до здешевлення ресурсів або ти йдеш то, щоб друкувати гроші і як би там розвивати економіку. Це так. Якщо ти йдеш до здешевлення ресурсів, то твоя стратегія, щоб інфляція знижувалася, вартість ресурсів знижувалася, все знижувалося. І треба показати, що, ось дивіться, західні країни у них там і люди заробляють по 2% і депозити і все інше і на грошах там спекулятивні заробітки вони непорівнянні …. тому економіка там росте, не падає

Оксана Маркарова: Але для цього треба … Перше питання це макро. Який макро ми бачимо в наступні два-три роки?

Олексій Гончарук: Я думаю що (наразборчіво)

Оксана Маркарова: Чому?

Олексій Гончарук: Ну, тому що той макро, який є, вони очевидні. А вже …

Оксана Маркарова: Але ми ж говорили, що ми зробимо таке: три таких-то умови — раз-два-три-чотири-п'ять. Ось макро, в яке ми віримо

Катерина Рожкова: І в це макро ми повинні були закласти якісь …

Оксана Маркарова: І там показати, що стільки-то інвестицій зайде в цей, в цей, в цей рік. Це означає, що так у нас виглядає споживання. Тобто макрос зрозумілий, це така зрозуміла модель — що на що впливає. Відповідно — ось ваш макро і в цьому макро курс буде ось так от зміцнюватися.

[Embedded content]

Повідомляє Вгороде