Рубрики
События

В Україні з'явиться реєстр педофілів: подробиці

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який створює Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої недоторканості та статевої свободи малолітнього. Про це повідомили на сайті парламенту.

Згідно Закону, повідомляє "Hromadske" доступ до реєстру педофілів буде тільки у слідчих та інших уповноважених осіб Нацполіціі і Госбюро розслідувань.

Також право на отримання інформації з реєстру будуть мати керівники установ освіти, охорони здоров'я або інших установ, що здійснюють нагляд за дітьми, які надають їм медичні, навчальні та соціальні послуги при наймі людини на роботу. Крім цього доступ буде у керівників органів влади, місцевого самоврядування та осіб, які бажають перевірити свою наявність у ньому.

Люди, яких внесуть до реєстру, повинні будуть повідомляти поліції про зміну місця проживання і роботи.

Закон про реєстр педофілів передбачає посилення кримінальної відповідальності за злочини, вчинені щодо особи, яка не досягла 14 років, незалежно від її вільної згоди. Таким чином, вводиться покарання у вигляді 10-15 років в'язниці.

Нагадаємо, законопроект в цілому Верховна Рада прийняла 19 грудня. Перед другим читанням у парламенті відмовилися від норм про хімічну кастрацію за зґвалтування та розбещення неповнолітніх.

Повідомляє Вгороде