Рубрики
События

Світовий тренд: 2020 рік назвали веганським

2020 рік офіційно назвали роком веганів. Про це повідомляє Vogue.ua.

За Попереднє рік в Instagram користувачі опублікували 87,8 мільйонів постів з тегом #vegan. Також досягли піку продажу веганських товарів, їх загальні доходи в 10 разів перевищили показники від продажів швидкого харчування по всій Америці. Перевага в тому, що заміна дві третини своєї їжі веганскої може скоротити викиди вуглецю, пов'язані з харчовими продуктами, на цілих 60%.

Зараз всесвітньо відомі компанії (Greggs, KFC, Wagamama, Subway і Pizza Hut) активно впроваджують веганські меню. А на нещодавній церемонії вручення "Золотого глобуса" вперше в історії гості їли повністю веганські меню.


користь


Вчені переконані, що веганство може зменшити наслідки кліматичної кризи на планеті.

Навантаження на сільське господарство

Спеціально для виробництва м'яса, риби, яєць і молочних продуктів використовується близько 83% світових сільгоспугідь.

Забруднення води

Для отримання одного кілограма телятини потрібно 13 000 літрів води. Є й інший приклад — щоб виростити таку ж кількість кукурудзи, достатньо 500 літрів. Відходи з ферм зазвичай виявляються у воді, яку люди використовують для прання, особистої гігієни або п'ють. А флора і фауна річок, морів, океанів страждає через антибіотики і гормонів, які містяться в кормових культурах на фермерських господарствах.

Вирубка лісів

Щороку люди втрачають лісовий масив розміром з території Волинської, Рівненської та Житомирської областей разом узятих. Це впливає на клімат, оскільки ліси поглинають 45% вуглецю, що руйнує озоновий шар. Ліс рубають для розширення фермерських угідь.

Парникові гази

Викид 20% парникових газів, які провокують глобальне потепління, відбувається через виробництва яловичини і молочної продукції. В ході одного з досліджень вчені прийшли до висновку — якщо споживання продуктів тваринництва звести до нуля, викиди парникових газів скоротяться на 28%.

етичний питання

Тваринницькі ферми виробляють 570 000 тон м'яса щорічно, а значить по всьому світу щорічно вбивають близько 12 мільярдів тварин.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Маніяк на Деміївці: в Києві затримали підозрюваного, який напав на дівчину з ножем

Посади під вікнами: киянам знову безкоштовно роздадуть саджанці для озеленення міста

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде