Рубрики
Обзоры

Не пропусти: 8 найцікавіших виставок січня

Початок 2020 року виявився насиченим на різні культурні події. На підтвердження цього в січні в Києві відкрилося безліч виставок, які проходять у відомих столичних галереях.

Vgorode зібрав добірку найцікавіших експозицій, які ні в якому разі не варто пропускати.


Виставка робіт Павла Макова


The Naked Room презентує виставку харківського художника Павла Макова, її готували готували більше року. Експозиція наочно продемонструє ранній період художника Макова, всі бажаючі зможуть побачити гравюри і малюнки, створені художником в 1980-х роках.

Всі роботи створені на основі одних і тих же мотивів: місто і людина в міському просторі. Крім відомих картин, на виставці покажуть картини, які раніше не були показані ніде.

Коли: 29 cічня — 15 березень

Де: The Naked Room

Адреса: вулиця Рейтарська, 21

Скільки коштує: безкоштовно


"Спецвантажів! Історії повернення українських цінностей"


В одній з найвідоміших галерей Києва проходить виставка культурних пам'яток, які були вкрадені з України. Позначкою "спецвантажу" маркують експонати, які вдалося повернути в Україну: їх ретельно упаковують, транспортують і зустрічають як особливу цінність.

— Цей проект відбувся завдяки картині, яка запізнилася на відкриття. Вона до цих пір десь подорожує через океан в Україні. Її повернення почалося з відчайдушного листа музейника до одного з американських аукціонів, після якого "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричнина" почав свій шлях додому, — повідомили в "Мистецькому арсеналі".

Крім цієї картини , на виставці можна побачити рукописну грамоту Петра І з Національної бібліотеки імені Вернадського, рідкісні архівні матеріали і фотодокументи довоєнних часів.

Коли: до 19 січня

Де: Мистецький арсенал

Адреса: Лаврська, 12

Скільки коштує: 80 гривень


Сергій Суглобов: "Безмежна реальність"


У Києві відкрилася персональна виставка Сергія Суглобова. На його полотнах магічні елементи тісно переплітаються з реальним життям, а чудеса контрастують з буденністю. Виставка "Безмежна реальність" — це апофеоз багаторічної творчої діяльності художника.

— За всієї живопису Сергія Суглобова відчуваються тонкі вібрації невидимого. Саме ці вібрації наповнюють живим драматизмом полотна самобутнього живописця, — зазначають мистецтвознавці.

Коли: до 15 січня

Де: Музей історії Києва

Адреса: Богдана Хмельницького, 7

Скільки коштує: 45 гривень


Колекція. Галерея 36


У Музеї сучасного мистецтва відкрилася виставка робіт з "Галереї 36", яку заснували художники Олександр Миловзоров і мистецтвознавець Світлана Чернобородова.

Після закриття "Галереї 36" полотна з колекцій були подаровані різним художникам. Зараз їх можна побачити на виставці в Музеї сучасного мистецтва. Серед експозицій картини Дмитра Стецька, Лесі Довженко, Миколи Мазура та Ніни Денисової.

Коли: до 9 лютого

Де: Музей сучасного мистецтва

Адреса: вулиця Кирилівська, 41

Скільки коштує: безкоштовно


Роботи з колекції Василя Щавинського


У столичному Музеї Ханенків відкриється виставка, яка присвячена колекції Василя Щавинського. Він відомий як український колекціонер і мистецтвознавець, який проживав в Санкт-Петербурзі, але заповідав всю свою живопис і гравюри київської колекції Богдана та Варвари Ханенків.

Проект є результатом багаторічної роботи вчених з дослідження атрибуції творів живопису, графіки та бібліотечного фонду, а також реставраторів — по відновленню шедеврів зборів Щавинського.

Коли: з 23 січня

Де: Музей Ханенків

Адреса: вулиця Терещенківська, 23

Скільки коштує: 90 гривень


"А4, кулькова ручка"


Karas Gallery в 14-й раз проводить виставку під назвою "А4, кулькова ручка".

Як повідомляють організатори, це більше ніж просто груповий художній проект, в якому за роки існування вже взяло участь більше 1000 авторів. Завдяки системності цей проект став діалогом, документом груповий пам'яті, бунтом проти стереотипів.

Проект вивів жанр малюнка кульковою ручкою, яку сприймали як іграшку для школярів, студентів та офісного планктону, на рівень рівноправного представника в області сучасного мистецтва.

Коли: до 28 січня

Де: KARAS GALLERY

Адреса: Андріївський узвіз, 22а

Скільки коштує: безкоштовно


"Занурення": виставка Олени Штепура


В галерея Portal 11 відкривається виставка живопису української художниці Олени Штепура. Завдяки мистецькому проекту можна розглянути воду як структуру, яка змінюється: вона буває спокійною, як скло, але може блимати, шуміти або вирувати. Також вода буває відображенням реальності.

Коли: 15 cічня — 2 лютого

Де: PORTAL 11

Адреса: вулиця Трьохсвятительська, 11

Скільки коштує: безкоштовно


Виставка Ігоря Нечитайленко Kyiv after all


У Києві сьогодні, 10 січня, відкривається вставка Ігоря Нечитайленко. Він відомий художник, дизайнер, арт-директор дослідник і метамодерніст.

— Я бачу майбутнє як прекрасну постапокаліптичну біопанк-романтику без людства. Люди кидають міста і по вуха занурюються у віртуальний світ. Вони залишають ландшафти без свого шуму. Природа розростається як на стероїдах. Гриби і кактуси тісно переплітаються в порожніх скелети міст і танцюють психоделічний танець фракталами нового життя. Київ спить і бачить себе абсолютно нові сни, — розповідає художник.

Коли: 10-16 січня

Де: Line M concept

Адреса: Нижній Вал, 37

Скільки коштує: безкоштовно

Повідомляє Вгороде