
У січні жителі Києва отримають платіжки від "Київводоканалу" з новою графою — "внески за обслуговування вузлів комерційного обліку". У них буде нарахована сума за 4 квартал 2019 року. У компанії розуміють, що це нововведення викличе масу питань у киян і вирішили розповісти що це за графа і скільки доведеться платити.
Чи потрібно буде платити якщо в будинку немає загальнобудинкового лічильника
Ні. Це торкнеться тільки жителів багатоквартирних будинків, де встановлені комерційні лічильники.
Навіщо потрібен цей внесок
Він потрібен для оплати робіт з технічного обслуговування лічильника, з'єднаних з ним труб, засувок, фільтрів і тому подібних речей.
Якщо вчасно це все не ремонтувати лічильник вийде з ладу, і мешканцям доведеться платити за воду за нормативами водоспоживання — а це більше.
Чому раніше такого не було
До 2017 року гроші на обслуговування були закладені в тариф на водопостачання. Але потім ці витрати звідти виключили. Протягом двох років вузли обліку обслуговували тільки в разі аварій.
Де написано, що потрібно платити
У статті 6 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання": "Витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на обслуговування і заміну вузлів комерційного обліку (їх складових частин) відшкодовуються споживачами відповідної комунальної послуги, шляхом сплати виконавцю комунальної послуги внесків на обслуговування і заміну вузла комерційного обліку ".
Від чого залежить розмір внеску
Розмір внеску залежить від кількості приміщень в будинку і кількості внутрішньобудинкових лічильників.
Як дізнатися скільки доведеться платити
Знайти свій будинок можна ось в цієї таблиці.
Як часто потрібно буде платити
Внесок треба буде платити один раз в квартал і для більшості споживачів його сума складе від 2 до 10 гривень.
Чи може "Київводоканал" збільшити або зменшити розмір внеску
"Київводоканал" самотужки не може змінювати розмір внесків. Розмір внеску визначено для кожного будинку розпорядженням виконавчого органу Київради.
Що будуть робити з грошима
Гроші витратять на: щомісячний огляд лічильника, ремонтні роботи, усунення витоків, заміну засувок і фільтрів, періодичну повірку лічильника.
Заміна приладів, які вже не підлягають ремонту, і установка нових не входить до переліку робіт.
Чи можна буде спостерігати за виконанням робіт
Так, будь-який мешканець при бажанні може бути присутнім під час виконання робіт в його будинку. Дізнатися про дату їх проведення можна у балансоутримувача будинку (голови ОСББ, працівників ЖЕКу і т.д.), якого працівники водоканалу будуть заздалегідь сповіщати про свій візит.
До речі, приєднуйтесь до групи жителів Дарниці , лісового масиву , Позняков , Борщагівки , Пох , Нивок , Виноградаря , Куренівки, Пріорки , Русанівки , Солом'янки , Подолу , Мінського масиву , Оболоні , татарки , Воскресенки , Теремків , ДВРЗ , Відрадного і Лук'янівки на Facebook, дізнавайтеся новини свого району і діліться своїми.
ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:
Жителі Києва заплатять менше за тепло і гарячу воду: на скільки знизили ціни
На радість пішоходам: на Печерську встановили понад сотню антіпарковочних стовпчиків
Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .
Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .
Повідомляє Вгороде