
На тлі розслідування причин авіакрушенія в Тегерані західні ЗМІ опублікували заяви спецслужб про те, що український літак збили з системи ППО. Більш того, видання The New York Times оприлюднило відео, на якому був знятий ймовірний момент зіткнення літака з ракетою.
Влада Канади теж вважають версію з ракетою вірною. Але в Ірані цю причину повністю заперечують.
Що на відео
Спочатку відео опублікував іранський активіст Нариман Гаріб, посилаючись на своє джерело. Справжність цього відео він гарантувати не міг. Після цього видання The New Yourk Times підтвердило достовірність запису. На ній видно неоднозначні кадри — ймовірно, до літака щось летить, підбиває його, після чого судно загоряється, намагається розвернутися в аеропорт і падає. При цьому сам літак в повітрі не вибухає.
Міжнародне видання Bellingcat перевірило відео і підтвердило, що локація збігається з місцем події. Там видно багатоквартирний будинок в західному Паранде, який розташований в передмісті Тегерана. Так, відеозапис ймовірно зафіксувала момент поразки судна.
Що говорять ЗМІ
Newsweek , Посилаючись на свої джерела в Пентагоні і розвідки, пише, що літак був збитий російської зенітною ракетою ЗРК ТОР-М1. Офіційних імен при цьому вони не називають. За їхніми словами, сталося це випадково. Ймовірно, Іран очікував удару у відповідь з боку США після обстрілу їх військових баз в Іраку.
CBC News , Reuters і Associated Press опублікували коментарі двох американських чиновників, які припускають, що саме це могло стати причиною краху цивільного судна. Один з них відзначив, що перед падінням літака супутники США засікли запуск двох ракет.
CNN також дотримується версії з ракетою. Кореспондент Барбара Старр пише, що літак могли збити випадково, переплутавши його з відповідної атакою з боку США на своїх радарах.
Що сказала Канада
Прем'єр-міністр Джастін Трюдо також спирається на дані розвідки з різних джерел, що літак саме збили. Про це пише CBW News. Поки це не заключну заяву, так що потрібно провести повне розслідування. Інших подробиць чиновник не повідомив.
Відзначимо, що на борту літака, що розбився перебували 63 громадянина Канади. Велика частина була студентами. Вони планували прилетіти додому з пересадкою в Києві.
Що кажуть в Ірані
Іранська сторона повністю заперечує версію з ураженням літака зенітною ракетою. Про це пише "Європейська правда", посилаючись на місцеве ЗМІ.
Глава комітету з нагляду за авіаційними подіями Хасан Резаізар повідомив, що припущення розглянула спеціальна сесія, але воно не підтвердилося по ряду нібито очевидних причин. За його словами, літак намагався повернутися назад в аеропорт, що неможливо провернути, якщо ракета потрапила в ціль, а на самому місці події не знайшли жодної частини ракети.
Заперечує таку ймовірність і глава Управління цивільної авіації Алі Абедзаде. Він зазначив, що судно після попадання ракети не контролював би екіпажем і вільно впало б. Але літак знаходився в небі ще кілька хвилин і навіть розвертався до аеропорту.
До того ж він повідомив, що в повітряному просторі Ірану на тій же висоті були і інші літаки, які виконували внутрішні і міжнародні рейси.
Як раніше повідомляв Vgorode , сьогодні, 8 січня, літак Боїнг-737 Міжнародних авіаліній України розбився після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, який знаходиться в околицях Тегерана. На борту літака, який слідував за маршрутом Тегеран — Київ знаходилися 168 пасажирів і 9 членів екіпажу. Відомо, що ніхто не вижив .
Повний список загиблих можна подивитися тут .
Також в мережі з'явилося фото екіпажу , зроблене перед вильотом, а також інформація про загиблих пасажирів.
А 9 січня іранські слідчі заявили, що члени екіпажу українського літака, не зв'язувалися (з авіадиспетчером — ред.), Щоб попросити про допомогу і намагалися повернути назад в аеропорт, коли літак почав падати. Про це йдеться в попередньому звіті Організації цивільної авіації Ірану по катастрофам.
Пілот МАУ, якого в останній момент зняли з цього рейсу , розповів про останню зустріч з колегами в Тегерані.
Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .
Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .
Повідомляє Вгороде