Рубрики
События

Зростання пенсій в 2020 році: коли станеться, на що розраховувати

Згідно з Держбюджетом на 2020 рік, в Україні заплановано збільшення різних соціальних виплат, зміниться і розмір пенсій. Vgorode розповість про те, як виросте дохід 12 мільйонів українських пенсіонерів у 2020 році, які очікуються нововведення.


Як буде підвищуватися пенсія у 2020 році


Згідно існуючих норм, підвищення пенсій проходить в три етапи: в січні для військових, а в липні і грудні індексація проводиться для мінімальних пенсій.

З 1 грудня 2019 року прожитковий мінімум зріс на 74 гривень і мінімальну пенсію в Україні тепер становить 1638 гривень. Підвищення пенсій відбулося за все на 9%, що лише дає можливість "покрити" планову інфляцію на цей рік на рівні 7,4%.

Держбюджетом заплановано, що мінімальна пенсія для непрацездатних українців в 2020 році буде дорівнює прожитковому мінімуму, а саме виросте в липні 2020 року до 1712 гривень і в грудні 2020 року до 1769 гривень. Підвищення за рік буде в межах 131 гривень. Сьогодні середня пенсія в Україні дорівнює 3020 гривень.

У березні 2020 року також ще можливо проведуть індексацію. Це стане реальним після прийняття законів про реформу прожиткового мінімуму. Планується зробити його більш реальним, без прив'язки до інших виплат. Незважаючи на те, що після прийняття Держбюджету на 2020 рік в першому читанні, депутати обіцяли попрацювати над поправками та знайти шляхи збільшення пенсій до 12-13%, цього не сталося. Основний фінансовий закон держави взяли без істотних фінансових правок.

Згідно з Держбюджетом на наступний рік, на пенсійні виплати планують виділити більше 172 млрд. Також пенсіонерам старше 80 років, на 670 гривень збільшать надбавку на догляд. На це було закладено ще 806 млн. Гривень.


Що може вплинути на розмір пенсій в Україні в 2020 році


зниження тарифів

Збільшити фактичну пенсію можна за допомогою зниження тарифів на комунальні послуги. Так, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував зниження тарифів на опалення на третину вже в платіжках за грудень 2019 року. Але, фінансові експерти вважають, що це зробити неможливо, і "комуналка" не більше, ніж на 10%.

Нова стратегія підвищення пенсій за віком

В середині грудня Президент України розповів громадськості про те, що Офіс Президента розробив нову програму підвищення пенсій за віком. Так, на 400-1100 гривень підвищать пенсії для людей, яким понад 80 років. На ці цілі планують виділити 13 млрд.гривень. Згодом, віковий поріг буде знижуватися до 75-70 років. На сьогодні невідомо, кому з літніх пенсіонерів яка надбавка до пенсії покладено.

верифікація

У жовтні минулого року депутати прийняли законопроект, яким передбачається верифікація не тільки пенсій, але і інших соціальних виплат — допомоги, пільг, субсидій, стипендій, інших виплат незалежно від джерела виплат (держбюджет, місцевий, Соцстрах, ПФ).

Чим же важлива верифікація, як вона вплине на зростання пенсій? Під верифікацією треба розуміти ряд дій, спрямованих на збір і перевірку інформації для нарахування виплат. Йдеться про перевірку достовірності інформації, виявленні невідповідностей. Це будуть робити в спеціальній інформаційно-аналітичної платформі. Розробники законопроекту вважають, що таким чином можна досягти справедливості у встановленні розмірів пенсій і навіть заощадити державні кошти.

Верифікація соціальних виплат буде проходити три стадії:

 • превентивна — перед тим, як первинно призначити виплати або пенсію;
 • поточна — перевірка даних про громадян, які вважають, що можуть отримувати соцвиплати з тих чи інших причин;
 • ретроспективна — полягає в перевірці виплат, призначених раніше.

У численних експертів, які розглядали законопроект, він викликав масу суперечностей. Так, з юридичної точки зору, він передбачає порушення права громадян на приватне та сімейне життя. Адже після прийняття закону про верифікації, деякі органи отримають доступ до особистої інформації українців.

У той же час, в Мінсоцполітики стверджують, що проводять верифікацію вже давно і істотних змін населенню після прийняття закону про верифікації чекати не варто. Так, верифікацію активно застосовували в 2017-2018 роках. Тоді під перевірку потрапляли переселенці з тимчасово окупованих територій. Згідно з оприлюдненою інформацією, для держбюджету було зекономлено близько 14 млрд. Гривень.


Нововведення для пенсіонерів в Україна 2020


З 2021 року українські жінки будуть виходити на пенсію в 60 років. Починаючи з 2011 року, жінкам підвищували пенсійний вік щороку на шість місяців. У 2020 році представниці слабкої статі будуть ставати пенсіонерок досягнувши 59,5 років.

Критерії трудового стажу з кожним роком зростають. Наприклад, в 2020 році для тих, хто планує вийти на пенсію за віком, а саме в 60 років, потрібно буде мати мінімум 27 років страхового стажу. Якщо страховий стаж від 17 до 27 років, то на пенсію можна вийти тільки в 63 роки. У разі, коли страховий стаж становить 15-17 років, то на пенсію виходять не раніше 65 років.

Критерії трудового стажу на найближчі вісім років:

 • 2021 г. — не менше 28 років;
 • 2022 г. — не менше 29 років;
 • 2023 г. — не менше 30 років;
 • 2024 г. — не менше 31 року;
 • 2025 г. — не менше 32 років;
 • 2026 г. — не менше 33 років;
 • 2027 г. — не менше 34 років;
 • 2028 г. — не менше 35 років.

Працюючі пенсіонери мають право на перерахунок пенсій кожні два роки. До 2020 року, для цього потрібно було звертатися до Пенсійного фонду. Тепер перерахунок планують проводити автоматично в березні кожного року. Нові пенсії починають виплачувати з 1 квітня.

Електронний сервіс для автоматичного призначення і перерахунку пенсій. Володимир Зеленський підписав Указ, згідно з яким такий сервіс повинен бути розроблений до липня 2020 року. Громадянам вже не треба буде готувати для звернення до органів Пенсійного фонду великої кількості документів.

В цілому, пенсійна реформа — 2017 закінчиться в 2028 році. У Мінсоцполітики вже підрахували, що через 8 років тільки 55% виконають вимоги щодо стажу для виходу на пенсію в 60 років. Інша маса людей буде працювати до 63-65 років.

Повідомляє Вгороде