
У четвер, 9 січня, президент України Володимир Зеленський оголосив траур у зв'язку з авіакатастрофою в Ірані. На борту літака, який слідував за маршрутом Тегеран — Київ знаходилися 168 пасажирів і 9 членів екіпажу. В результаті аварії ніхто не вижив.
Vgorode дізнався, що таке День жалоби, хто його може оголосити і в яких випадках. Також ми згадали про останні 10 жалоби введених в Україні.
Що таке День жалоби
В Україні його оголошує президент спеціальним указом. Приводом для оголошення трауру можуть послужити трагічні події, які супроводжувалися численними жертвами, а також у зв'язку зі смертю видатної особистості.
В цей час телекомпанії зобов'язані забезпечити мовлення особливого характеру. Що ж стосується особистого життя громадян, особливих обмежень немає. Тут все залежить від моральних і етичних принципів кожного.
Що не можна показувати по ТБ
- комедійні і еротичні фільми;
- гумористичні, розважальних і музичних передачі;
- телевікторини;
- музичні передачі на замовлення в прямому ефірі;
- рекламні ролики, що містять елементи гумору і еротики.
Що повинні показувати по ТБ
- мінімум раз на годину давати інформацію про День жалоби;
- розмістити зображення палаючої свічки;
- оголосити о 12:00 хвилину мовчання з супроводом звуку метронома.
Останні 10 траурів в Україні
12 квітня 2010 року — в зв'язку з трагічною загибеллю 10 квітня 2010 президента Республіки Польща Леха Качинського, його дружини Марії та інших високопосадовців Польщі.
13 жовтня 2010 року — через зіткнення маршрутки з локомотивом на залізничному переїзді 12 жовтня 2010 біля міста Марганець Дніпропетровської області. Тоді загинули 45 людей, які перебували в автобусі, ще 7 отримали поранення.
31 липня 2011 року — День жалоби за загиблими 29 липня 2011 у результаті аварій на шахтах "Суходольська-Східна" в Луганській області і "Шахта ім. Бажанова" в Донецькій області. Всього загинуло близько 40 осіб.
20 лютого 2014 року — День жалоби за загиблими під час протистояння на Майдані Незалежності в Києві 18 лютого 2014 року Загинули 26 осіб.
22-23 лютого 2014 року — Дні жалоби за загиблими в протистоянні на Майдані Незалежності в Києві 20 лютого 2014 року Тоді в результаті снайперських обстрілів загинули десятки мітингувальників. Також через протистоянь в Одесі 2 травня 2014. Тоді загинули 48 людей, близько 40 з них — в результаті пожежі в міському Будинку профспілок.
15 червня 2014 року — День жалоби за військовослужбовцями, які загинули в результаті ракетної атаки на літак Іл-76 біля аеропорту Луганська 14 червня (загинули 40 десантників і 9 членів екіпажу). Також траур оголосили по прикордонникам, загиблим в результаті обстрілу автобуса бойовиками біля Маріуполя 14 червня.
15 січня 2015 — День жалоби за загиблими в результаті обстрілу автобуса 13 січня біля Волновахи. Тоді загинули 12 людей. Ще 18 отримали поранення.
25 січня 2015 — День жалоби за загиблими під час обстрілу Маріуполя 24 січня.
5 березня 2015 — День жалоби за шахтарями, які загинули в результаті аварії на шахті імені Засядька 4 березня.
3 березня 2017 — День жалоби у зв'язку з трагічною загибеллю шахтарів держпідприємства "Львіввугілля". Загинули 8 шахтарів.
8 грудня 2019 — День жалоби в зв'язку з пожежею в коледжі Одеси. Загинули близько 10 осіб, ще 11 пропали без вісті.
Як раніше писав Vgorode , 8 січня, літак Боїнг-737 Міжнародних авіаліній України розбився після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, який знаходиться в околицях Тегерана. Всі пасажири загинули. На борту літака, який слідував за маршрутом Тегеран — Київ знаходилися 168 пасажирів і 9 членів екіпажу. Відомо, що ніхто не вижив . Іранські рятувальники знайшли "чорні ящики" літака МАУ.
Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" скасувала польоти в Іран на невизначений термін.
Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .
Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .
Повідомляє Вгороде