Рубрики
События

Нові правила в'їзду в країни ЄС: скільки доведеться заплатити українцям

З 2021 роки українці їздитимуть до країн Європейського Союзу за новими правилами. Пасажирів очікує додаткова перевірка. Про це повідомляє "Апостроф".


Що зміниться


З наступного року в ЄС буде запущена система під назвою ETIAS, яка розшифровується як європейська система авторизації і інформації про подорож. Авторизація в онлайн-системі буде необхідна тільки для тих країн, які звільнені від візових вимог для в'їзду в ЄС, включно з Україною, Великобританію і Канаду.

У Європі з'явиться єдина централізована база даних про перетин мандрівниками кордони Шенгену. Тим, хто планує виїхати до Шенгенської зони доведеться заповнити онлайн-анкету. Зробити це потрібно максимум за 4 доби до вильоту.

Але якщо ви не судимі, не порушували ніяких правил в ЄС, наприклад, не сплатили штраф за неправильну парковку або не пробуває в конкретних зонах ведення військових конфліктів, то отримати дозвіл на в'їзд можна в лічені хвилини.

Під час представлення законопроекту в Брюсселі стало відомо, що 95% людей будуть отримувати позитивну відповідь автоматично, протягом декількох хвилин після подачі заявки. Ще 3-4% будуть схвалені після того, як їх заявку розглянуть клерки центрального європейського органу, який контролюватиме роботу цієї системи. Але навіть в цьому випадку отримання відповіді займе близько кількох годин.

А ось підозрілі заявки будуть оброблятися довше. Так, з пасажира можуть зажадати документи за запитом міграційних служб або попросити пройти невелике інтерв'ю в консульстві.

При цьому діяти дозвіл буде цілих три роки, а не на кожну наступну поїздку.


Ціни і умови


Авторизація буде коштувати 7 євро, для людей молодше 18 років і старше 70 років — безкоштовно.

Для авторизації потрібно надати особисті дані (ім'я, дату і місце народження, стать і національність), інформацію про документі для подорожей (дійсність, країну видачі), домашню адресу і контактну інформацію, а також вказати європейську країну першого в'їзду.

Потім відповісти на кілька анкетних питань, наприклад, про стан здоров'я та попередніх поїздках в країни ЄС. Також є перелік питань, що стосуються заходів безпеки, вам потрібно буде вказати, не бували ви в країнах підвищеного терористичного ризику, або відвідували країн, де оголошено епідемію будь-якої екзотичної хвороби, не здійснювали ви кримінальних злочинів за останні 10 років, і якщо так — то в якій країні.

Відзначимо, що в анкеті отсутствют довідки з місця роботи, виписки з банків, підтвердження мети поїздки та багато інших пункти.

Також дані необов'язково заповнювати особисто. А тим, кому на момент реєстрації не виповнилося 18 років, анкету заповнюють їх законні представники.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Жахлива трагедія: в Ірані розбився український літак зі 167 пасажирами на борту

Чи не розрахували сили: на Троєщині підлітки на смерть забили перехожого

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде