Рубрики
События

Майже Нью-Йорк: в Україні встановили нову граничну висоту житлових і громадських будівель

З початку 2020 року в Україні почали діяти оновлені державні будівельні норми (ДБН) для проектування громадських і житлових висотних будівель. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook керівник Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

За його словами, нові норми підвищують висоту і якість висотних споруд, дозволяють впроваджувати нові технології, застосовувати сучасні рішення і матеріали.

Нормами передбачається:

— дозвіл проектувати громадські будівлі висотою до 150 м (близько 50 поверхів);

— запровадження обов'язкової енергоефективності висотних будівель класом не нижче В;

— впровадження вимог щодо жорсткості сталевих і стале-залізобетонних конструкцій для проектування більш надійних каркасів висотних будівель;

— забезпечення комфортних вітрових потоків;

— підвищення вимог до пожежної безпеки.

За словами Парцхаладзе, нові ДБН полегшать життя проектувальникам і архітекторам, оскільки дозволяють реалізовувати більш сучасні, безпечні та комфортні проекти і при цьому їм не доведеться звертатися за отриманням відхилень від ДБН.

Фото Лев Парцхаладзе

Фото Лев Парцхаладзе


Державні будівельні норми


Державні будівельні норми — обов'язкові до виконання нормативні акти, якими керуються при проектуванні нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Раніше норма максимальної висоти, по якій можна проектувати житлові будинки та громадські будівлі, становила 100 метрів.

Однак, для прикладу, висота столичного бізнес-центру "Парус" становить 138 м, а ТЦ "Гулівер" — 148 м.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде