Рубрики
События

Цікаво знати: як правильно і які конкретно птахів потрібно підгодовувати взимку

Як правильно і кого можна підгодовувати з міських птахів взимку — розповіли фахівці екологічної служби "Плесо". За словами фахівців, не всі птахи, які зимують в місті, потребують того, щоб їх підгодовували. Одні звикнуть і перестануть шукати корм самостійно або взагалі загинуть від запропонованої людиною їжі, інші ж, навпаки, без щоденної підтримки людини не виживуть.

Наприклад, таким водоплавним птахам, як качки і лебеді, для виживання взимку потрібен лише незамерзлого ділянку річки чи ставка. Там вони знаходять собі їжу, а від холоду їх захищає накопичений жир. Якщо птах не може прогодуватися у водоймі, вона летить далі, поки не знайде собі гарне місце.


Якщо годувати, то чим


Природна їжа для качок — дрібні молюски, рослинний мул, насіння рослин або самі рослини, для лебедів — підводні частини рослин, дрібні рачки та личинки. А ось хліб, який найчастіше приносять люди, не підходить для диких птахів. Він викликає важкі розлади шлунка, особливо у молодих птахів, і може навіть призвести до загибелі птиці.

Тому, кажуть екологи, годувати птахів на міських водоймах варто тільки при раптовому настанні екстремально низьких температур (-15 ° C і нижче). Ще однією причиною втручання може бути хвороба або серйозне пошкодження птиці.

Для підгодівлі потрібно підготувати подрібнені свіжі овочі і пророслі злаки — овес, ячмінь і пшеницю.


Хто потребує допомоги


За словами екологів, в допомоги людей потребують не перелітні і не водоплавні, а місцеві дрібні птахи: горобці, синиці, повзики і інша дрібниця. Через маленького розміру і ваги вони дуже погано переносять морозні дні.

Ці птахи із задоволенням відвідують годівниці, але на відміну від водоплавних побратимів, не потрапляють в повну залежність від прикормки, так як вона нагадує природний зимовий корм. Птахам радять давати насіння соняшнику і несолоне сало (для синиць).

До речі, приєднуйтесь до групи жителів Дарниці , лісового масиву , Позняков , Борщагівки , Пох , Нивок , Виноградаря , Куренівки, Пріорки , Русанівки , Солом'янки , Подолу , Мінського масиву , Оболоні , татарки , Воскресенки , Теремків , ДВРЗ , Відрадного і Лук'янівки на Facebook, дізнавайтеся новини свого району і діліться своїми.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Жахливе вбивство: у Києві в орендованій квартирі в шафі знайшли тіла двох дівчат

Відчуй себе поліцейським: на Різдво копи запрошують на акцію в понад 15 містах України

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде