Рубрики
Досуг и еда

Різдво 2020: де святкувати свято, якщо ти не дуже віруюча

Різдво Христове в Україні прийнято відзначати з розмахом 6 і 7 січня. Так, вечір з 6 на 7 називається Святим (Святвечір), а саме Різдво відзначають 7 числа.

Ці два дні ще з давніх часів наповнені безліччю традицій. Різдво завжди було днем, коли вся родина збирається разом за одним столом. Однак, природно, молоді хлопці та дівчата не могли проігнорувати такий день і залишити його без веселощів.

Vgorode вирішив трохи осучаснити традиції свята і придумав як його провести молоді.


Святий вечір


Традиція: На святий вечір прийнято готувати 12 страв, але всі вони повинні бути приготовлені без молока, масла, сметани і яєць, тобто — пісні страви. Обов'язкове блюдо — кутя (каша з цілісних зерен пшениці, ячменю, рідше пшона або рису з додаванням меду або цукру, іноді з сухофруктами, горіхами, зернами маку). Куті потрібно з'їсти три ложки і запити узваром — головним різдвяним напоєм, приготованим із сухофруктів. Також на святковий стіл готують пісний борщ з пампушками, вареники, голубці, пироги, смажену рибу, овочеві салати, гриби і соління.

Що пропонуємо ми: Якщо 12 страв вам готувати не хочеться або складно, можна приготувати "звичайний" пісну вечерю з: куті, гарячого і десерту, наприклад, різдвяного пирога (складається з безлічі сухофруктів, горіхів, прянощів).

Різдвяні пісні страви

Різдвяні пісні страви

На стіл можна поставити свічку, таким чином ви збережете традиції і додасте атмосферу чарівництва.

Традиція: Бажано перед тим, як почати вечеряти, прочитати молитву "Отче наш".

Що пропонуємо ми: Якщо ж читати молитву ви не хочете, можна просто подякувати всім, що зібралися за вашим столом і сказати "дякую" за таку компанію і їжу.

Традиція: Поки вечеря не підійде до кінця, забороняється виходити з-за столу і особливо з дому, щоб не впустити нечисту силу в будинок.

Що пропонуємо ми: Встати з-за столу ви, звичайно ж, можете. Адже кожен сам вибирає будь-що йому вірити.

Традиція: Вважається, що в Святий вечір кожна тварина може розмовляти з Богом, тому господарі повинні обійти всі своє господарство (собаки, коти, коні, корови, свині і т. Д.). Необхідно подякувати кожна тварина і пригостити чимось смачним, щоб при розмові з Богом тварина відповіло, що йому добре живеться у цього господаря.

Що пропонуємо ми: Досить буде, як завжди, приділити час своїй тварині, щоб воно відчувало вашу любов і турботу.


Різдво


Традиція: З самого ранку на Різдво прийнято ходити із зіркою по домівках, співаючи колядки. При колядуванні прийнято вбиратися в різноманітні костюми і вітати кожного зустрічного.

Що пропонуємо ми: Для автентичності зірку можна змайструвати своїми руками, але якщо ж заморочуватися не хочеться, пройтися з колядками по сусідах можна і без неї.

Приклад Різдвяної звізди

Приклад Різдвяної звізди

А від виконання самих колядок отримаєте задоволення що ви, що ваші сусіди, вже повірте. Саме з ними ви зможете відчути всю атмосферу веселощів на Різдво. Колядувати можна і дорослим, і дітям з такими піснями:

1) Добрий вечір тобі, пане господарю!

Радуйся! Ой, радуйся, земле,

Син Божий народився!

Застеляли столи та все килим.

Радуйся! Ой, радуйся, земле, …

Та кладіть калачі з ярої пшениці.

Радуйся! Ой, радуйся, земле, …

Та прийдуть до тебе

Три празники в Гості.

Радуйся! Ой, радуйся, земле, …

2) Коляд, коляд, колядниця,

Добра з медом паляниця,

А без меду не така,

Дайте, дядьку, п'ятака.

Одчиняйте скриньку,

Та давайте сливку,

Одчиняйте скриньку,

Та давайте п'ятачок.

3) Я колядник хоч куди,

У мене гарні чобітки.

Маю теплий кожушок

Та порожній ще мішок!

Ось я вам заколядую!

Слів для вас не пошкодили! …

Традиція: Різдво — найважливіша дата в церковному календарі січня і багато хто відносить ворожіння до заборон (вважається, що це язичницький обряд), але все ж інші вірять у велику силу свята. Дівчата зазвичай ворожили на судженого. Наприклад, дівчата збиралися групами і в повній темряві палили свічки або папір, розглядаючи за відбитками полум'я обриси судженого.

Що ми пропонуємо: Деякі сучасні дівчата досі вірять в магію, інші ж — відносяться до ворожіння, як до розваги. Якщо ж вирішите поворожити і ви, то робити це потрібно в ніч з 6 на 7 січня. Наприклад, можна покласти під подушку гребінець, кажучи: "Суджений-ряджений, причеши мені голову". Суджений з'явиться уві сні і причеше голову. Крім того, є ворожіння по книзі. Не розкриваючи її, загадати номер сторінки та рядка зверху чи знизу, потім розкрити її і читати в задуманому місці. Тлумачать прочитане відповідно до тому, що самого ворожбитів цікавить найбільше.

Традиція: Також є така традиція: як тільки настане опівночі з 6 на 7 січня, необхідно розкрити вікна і двері, щоб Різдво увійшло в будинок.

Що пропонуємо ми: Звичайно, якщо сильні холоди, то вікна не розкриєш. А двері в квартиру — тим більше. Якщо тільки відмінно знати своїх сусідів і розуміти, що це безпечно. А якщо серйозно, то Різдво прийде в ваш будинок і без відкритих дверей і вікон, а просто тоді, коли збереться вся родина.

Але якщо ж ви не хочете сидіти вдома або сімейний тип свята не для вас, є ще варіанти як провести Різдво .

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде