Різдво Христове в Україні прийнято відзначати з розмахом 6 і 7 січня. Так, вечір з 6 на 7 називається Святим (Святвечір), а саме Різдво відзначають 7 числа.
Ці два дні ще з давніх часів наповнені безліччю традицій. Різдво завжди було днем, коли вся родина збирається разом за одним столом. Однак, природно, молоді хлопці та дівчата не могли проігнорувати такий день і залишити його без веселощів.
Vgorode вирішив трохи осучаснити традиції свята і придумав як його провести молоді.
Святий вечір
Традиція: На святий вечір прийнято готувати 12 страв, але всі вони повинні бути приготовлені без молока, масла, сметани і яєць, тобто — пісні страви. Обов'язкове блюдо — кутя (каша з цілісних зерен пшениці, ячменю, рідше пшона або рису з додаванням меду або цукру, іноді з сухофруктами, горіхами, зернами маку). Куті потрібно з'їсти три ложки і запити узваром — головним різдвяним напоєм, приготованим із сухофруктів. Також на святковий стіл готують пісний борщ з пампушками, вареники, голубці, пироги, смажену рибу, овочеві салати, гриби і соління.
Що пропонуємо ми: Якщо 12 страв вам готувати не хочеться або складно, можна приготувати "звичайний" пісну вечерю з: куті, гарячого і десерту, наприклад, різдвяного пирога (складається з безлічі сухофруктів, горіхів, прянощів).
Різдвяні пісні страви
На стіл можна поставити свічку, таким чином ви збережете традиції і додасте атмосферу чарівництва.
Традиція: Бажано перед тим, як почати вечеряти, прочитати молитву "Отче наш".
Що пропонуємо ми: Якщо ж читати молитву ви не хочете, можна просто подякувати всім, що зібралися за вашим столом і сказати "дякую" за таку компанію і їжу.
Традиція: Поки вечеря не підійде до кінця, забороняється виходити з-за столу і особливо з дому, щоб не впустити нечисту силу в будинок.
Що пропонуємо ми: Встати з-за столу ви, звичайно ж, можете. Адже кожен сам вибирає будь-що йому вірити.
Традиція: Вважається, що в Святий вечір кожна тварина може розмовляти з Богом, тому господарі повинні обійти всі своє господарство (собаки, коти, коні, корови, свині і т. Д.). Необхідно подякувати кожна тварина і пригостити чимось смачним, щоб при розмові з Богом тварина відповіло, що йому добре живеться у цього господаря.
Що пропонуємо ми: Досить буде, як завжди, приділити час своїй тварині, щоб воно відчувало вашу любов і турботу.
Різдво
Традиція: З самого ранку на Різдво прийнято ходити із зіркою по домівках, співаючи колядки. При колядуванні прийнято вбиратися в різноманітні костюми і вітати кожного зустрічного.
Що пропонуємо ми: Для автентичності зірку можна змайструвати своїми руками, але якщо ж заморочуватися не хочеться, пройтися з колядками по сусідах можна і без неї.
Приклад Різдвяної звізди
А від виконання самих колядок отримаєте задоволення що ви, що ваші сусіди, вже повірте. Саме з ними ви зможете відчути всю атмосферу веселощів на Різдво. Колядувати можна і дорослим, і дітям з такими піснями:
1) Добрий вечір тобі, пане господарю!
Радуйся! Ой, радуйся, земле,
Син Божий народився!
Застеляли столи та все килим.
Радуйся! Ой, радуйся, земле, …
Та кладіть калачі з ярої пшениці.
Радуйся! Ой, радуйся, земле, …
Та прийдуть до тебе
Три празники в Гості.
Радуйся! Ой, радуйся, земле, …
2) Коляд, коляд, колядниця,
Добра з медом паляниця,
А без меду не така,
Дайте, дядьку, п'ятака.
Одчиняйте скриньку,
Та давайте сливку,
Одчиняйте скриньку,
Та давайте п'ятачок.
3) Я колядник хоч куди,
У мене гарні чобітки.
Маю теплий кожушок
Та порожній ще мішок!
Ось я вам заколядую!
Слів для вас не пошкодили! …
Традиція: Різдво — найважливіша дата в церковному календарі січня і багато хто відносить ворожіння до заборон (вважається, що це язичницький обряд), але все ж інші вірять у велику силу свята. Дівчата зазвичай ворожили на судженого. Наприклад, дівчата збиралися групами і в повній темряві палили свічки або папір, розглядаючи за відбитками полум'я обриси судженого.
Що ми пропонуємо: Деякі сучасні дівчата досі вірять в магію, інші ж — відносяться до ворожіння, як до розваги. Якщо ж вирішите поворожити і ви, то робити це потрібно в ніч з 6 на 7 січня. Наприклад, можна покласти під подушку гребінець, кажучи: "Суджений-ряджений, причеши мені голову". Суджений з'явиться уві сні і причеше голову. Крім того, є ворожіння по книзі. Не розкриваючи її, загадати номер сторінки та рядка зверху чи знизу, потім розкрити її і читати в задуманому місці. Тлумачать прочитане відповідно до тому, що самого ворожбитів цікавить найбільше.
Традиція: Також є така традиція: як тільки настане опівночі з 6 на 7 січня, необхідно розкрити вікна і двері, щоб Різдво увійшло в будинок.
Що пропонуємо ми: Звичайно, якщо сильні холоди, то вікна не розкриєш. А двері в квартиру — тим більше. Якщо тільки відмінно знати своїх сусідів і розуміти, що це безпечно. А якщо серйозно, то Різдво прийде в ваш будинок і без відкритих дверей і вікон, а просто тоді, коли збереться вся родина.
Але якщо ж ви не хочете сидіти вдома або сімейний тип свята не для вас, є ще варіанти як провести Різдво .
Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .
Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .
Повідомляє Вгороде