Рубрики
События

З довідкою від лікаря: в Україні рання діагностика ракових захворювань стане безкоштовною

У 2020 році в Україні рання діагностика новоутворень стане безкоштовною. Про це повідомляється на сайті Національної служби здоров'я України. Там говориться, що рання діагностика пухлин або новоутворень дозволить врятувати тисячі життів онкохворих.

В даний момент Україна знаходиться на другому місці за темпом поширення онкозахворювань в Європі — щороку про те, що у них рак дізнаються 140 тисяч українців. При цьому злоякісні пухлини утворюються у кожного четвертого чоловіка і кожної шостої жінки.

Причина такої ситуації якраз в тому, що в Україні люди надто часто звертаються до лікарів вже з запущеними формами онкозахворювань — а це впливає і на шанси вижити, і на вартість лікування. У новому році же лікарням ці перевірки оплатять із бюджету за підвищеним тарифом. В Програма медичних гарантій закладено на це близько мільярда гривень.

До інструментальних досліджень ранньої діагностики відносяться мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія і бронхоскопія.


Умови для безкоштовного обстеження


Для того, щоб ці процедури були безкоштовними, необхідно мати направлення від сімейного лікаря або іншого лікаря. Також можна отримати безкоштовні обстеження і в разі відповідного віку.

Зокрема, мамографію можуть проводити жінкам старше 40 років, а гистероскопию — пацієнтам старше 50 років. У цьому ж віці можна розраховувати і на безкоштовну езофагогастродуоденоскопію. Безкоштовну колоноскопію можуть призначить пацієнтам старше 40 років.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде