З 1 лютого 2020 року "Укртелеком" припинить обслуговувати і почне демонтувати таксофони — телефонні автомати загального користування, встановлені в публічних місцях. Про це повідомляє прес-служба компанії.
З січня по жовтень 2019 українці розмовляли в таксофонах протягом 380 000 хвилин, в 2017 році — 900 000 хвилин. В середньому щодня з одного таксофона відбувається близько 2,5 хвилин розмов. Зараз мережа нараховує близько 4800 таксофонів. Практично всі вони розміщені в містах.
У компанії констатують, що сучасний зв'язок не залишив таксофонів місця, а обладнання фізично та морально застаріло, і взагалі не виробляється в Україні.
Як в інших країнах
Таксофони поступово зникають у багатьох країнах світу, проте багато де їх все ще активно використовують. Так, в США до сих пір діють більше 100 000 таксофонів, хоча їх кількість за останні 20 років зменшилася на 95%. П'ята частина з цих апаратів — в Нью-Йорку. При цьому компанії-оператори таксофонів навіть звітують про прибутковість цього бізнесу.
У Канаді, за статистикою, понад 30% громадян користувалися в 2015 році телефоном хоча б раз.Таксофони розміщені на платформах метро для випадків, коли потрібно екстрений зв'язок.
У деяких містах телефонні будки НЕ демонтують, а використовують інакше. Перш за все це стосується Лондона — червона будка вважається його символом. Там таксофонні будки переобладнують на маленькі офіси Pod Works з Wi-Fi, джерелами живлення і маленьким столиком для роботи. У Шанхаї в будках облаштовують мікробібліотекі. Кабінки таксофонів також перетворюють в кіоски, клумби, пункти буккросингу, точки роздачі Wi-Fi і ін.
Мікроофіс Pod Works в Великобританії
ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:
Ума палата: в центрі Києва заради "старовинних" ліхтарів пошкодили тополі
На пункті пропуску "Майорське" проходить обмін полоненими: онлайн-трансляція
Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .
Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .
Повідомляє Вгороде