Рубрики
Досуг и еда

Ялинка в горщику: безглуздий тренд чи порятунок для інших. Як правильно доглядати

Купівля ялинки — обов'язкова новорічна традиція. Деякі віддають перевагу свіжозрубану деревах, хтось використовує штучний варіант зеленої красуні.

В останні роки в Україні все більшою популярністю користується покупка або навіть оренда ялинок в горщиках. Тож не дивно, чому стільки людей вибирають живу ялину в горщику, адже хвоя не обсипається, а після десяти днів краси і пахощів вони не відправляються в сміття. Якщо ви дійсно переживаєте за природу, то такий варіант святкової ялинки для вас.

Однак єдиної думки навколо цього тренда немає. Деякі вважають, що ялина в горщику — прекрасний спосіб зберегти природу і зупинити масову зруб напередодні свят. Інші ж дотримуються думки, що ялина в горщику довго вдома не простоїть і теж загине. Vgorode вирішив розібратися в цьому питанні.

фото

Фото "Центр альтернативного озеленення Києва"


як доглядати


Ми поспілкувалися з Романом Любек, засновником "Центру альтернативного озеленення Києва". Уже кілька років Роман робить столицю більш зеленої, а напередодні Нового року долучає людей купувати саме ялинки в горщиках. Однак потрібно дотримуватися ряду умов.

1. Якщо є можливість, то як можна менше тримати ялина в теплому приміщенні. Ідеальні умови для неї: +10 градусів за Цельсієм і висока вологість. Найкраще помістити її на балкон. Але якщо такої можливості немає, то хоча б встановити ялина подалі від батарей, можна поставити біля неї зволожувач повітря або рясно обприскувати рази два день.

2. Обов'язковий полив кожен день по 1,5 — 2 літри. Всю цю воду одночасно вберуть коріння і випарує горщик, в якому стоїть дерево.

3. У квартирних умовах ялина в горщику може жити максимум днів 10. По закінченню цього часу, краще якомога швидше після Нового року, висадити дерево в природні умови.


Чи можна її прикрашати


Прикрашати, звичайно ж, можна, але невеликими і легкими іграшками. Експерт каже, що навіть якщо якась гілочка відламана — рану моментально затягне смола. Крім того, на таких ялинках є багато сплячих бруньок, які замінять обламані гілки.


Як і куди висаджувати


Ялина найкраще висаджувати не в мороз, а плюсову температуру. Адже взимку у хвойних рослин період сплячки і різкі перепади температури, з приміщення на мороз, можуть привести до загибелі.

Поселити дерево потрібно подалі від доріг, теплотрас і кабелів. Ідеальне місце — прибудинкова територія, щоб ви кожен день могли її поливати. Щодня ялина вимагає великого відра води.

Якщо після того, як ви висадили дерево, вдарить мороз — не біда. Чи не переставайте його поливати. За словами експерта, для ялини краще якщо вода перетвориться на лід і огорне коріння, ніж, якщо її зовсім не буде.

Ще одне правило, про який не можна забути — обрізка дерева перед посадкою. При пересадці в горщик і з горщика якась частина коренів точно може залишитися в землі. Тому, щоб дереву вистачило сил на приживання в грунті, є кілька варіантів:

— обрізати верхню частину їли (згодом вона відросте, а "рану" затягне смолою)

— або обрізати нижні гілки, щоб залишився голий стовп, а зі стовпа зрізати трохи нижньої крони

— або все гілки вкоротити в два рази.


Де купити, скільки коштує


Вирощування ялинок у горщиках вже давно освоїли багато комерційних садові центри, а з недавніх пір до них підтягнулися і державні лісгоспи.

1. Де: Центр альтернативного озеленення Києва

Скільки коштує: від 550 до 650 гривень (висота 1,5 — 2 метри)

2. Де: Садові відділи у великих супермаркетах

Скільки коштує: від 99 до 399 гривень (до метра)

3. Де: Садовий центр "Зелено"

Скільки коштує: від 100 до 2000 гривень

4. Де: Лісництва біля Києва

Скільки коштує: від 70 до 150 гривень

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде