Рубрики
События

30% електроенергії українські родини споживають вночі: як заощадити найбільше?

Близько 30% споживання електроенергії українськими сім'ями припадає на вечірній, нічний і ранковий час — з 23:00 до 7:00. У цей період платити за електроенергію можна вдвічі менше за наявності двухзонного лічильника електроенергії. Свої рахунки на електроенергію можна зменшити до 50% завдяки комплексному підходу до енергоефективності. YASNO рекомендує, як це простіше зробити.

Двозонний і трьохзонний лічильниками електроенергії користуються понад 97 тисяч жителів столиці. З них 96 тисяч клієнтів встановили двозонні прилади обліку, ще 1 тисяча — трьохзонні. Тільки з початку року власниками таких лічильників стали понад 20 тисяч клієнтів.

Клієнти з дво- і трьохзонний лічильниками можуть розраховуватися за світло по:

  • двозонним тарифами (0,5 тарифу з 23:00 до 7:00 і повний тариф в інший час доби);
  • трьохзонним тарифом (1,5 тарифу з 8:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00, повний тариф з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 20:00 і 22:00 до 23 : 00 і 0,4 тарифу з 23:00 до 7:00).

З 1 січня 2020 дво- і трьохзонні тарифи продовжують діяти — можливість зменшення витрат на електроенергії зберігається.

Найпростіший спосіб встановити двозонний лічильник — замовити його через інтернет на сайті YASNO в складі набору Розумний Watt , До якого відразу включена послуга установки "під ключ". Також до складу набору входить розетка з таймером і енергоефективні LED-лампи, споживають до 10 разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання.

Любителі технічних новинок також можуть доповнити свій набір розумними розетками з функцією управління через Wi-Fi і розумними лампами, яскравістю і кольором яких можна управляти зі смартфона. Крім того, можна вибрати ще й якісну LED-стрічку і автономні нічні світильники з вбудованим акумулятором, заряду якого вистачає до 90 днів.

Збільшити економію від двухзонного лічильника можна декількома способами:

перенести частину електропобутових справ на період з 23:00 до 7:00 (на цей період цілком реально змістити 50-70% електроспоживання;

зробити це можна завдяки розеток з таймером, які автоматично включають / вимикають електроприлади в заданий час;

використовувати LED-лампи;

не забувати вимикати за собою світло, виходячи з кімнати, а на ніч — електроприлади з розеток;

застосовувати енергоефективні побутові електроприлади не нижче класу А;

користуватися еко-режимом роботи електроприладів;

слідувати інструкціям від виробників приладів з порадами по енергоефективності;

серед членів сім'ї призначити енергоменеджера, який буде стежити за дотриманням енергозберігаючих звичок — цю важливу місію можна доручити дітям.

— YASNO допомагає своїм клієнтам зробити електроенергію більш доступною, корисною і комфортною завдяки її розумному використанню. Кінець року — вдалий час, щоб оцінити можливу вигоду від установки двухзонного лічильника і енергоефективності. Наприклад, можна зайти в Особистий кабінет на сайті yasno.com.ua, переглянути свої рахунки і платежі за електроенергію, підрахувати їх суму. Половину цілком реально заощадити в наступному році. Так що вибір передноворічного подарунка для всієї родини стає очевидним, — сказав директор YASNO в Києві Віктор Мельников.

Нагадаємо, що середньомісячне споживання електроенергії населенням в Україні становить 164 кВт • год на місяць. На зимові місяці з грудня по лютий припадає пік електроспоживання.

Повідомляє Вгороде