Рубрики
События

Відзнач День працівників архівних установ разом з Терентієм: яке сьогодні свято, курс валют і біткоіни, погода, ціни на бензин

Доброго ранку, кияни! Vgorode зібрав актуальну інформацію про погоду, курсі валют, ціни на бензин і святах.

На календарі 24 грудня, а значить:


свята


Щорічно 24 грудня на Україні відзначається День працівників архівних установ. Перший державний орган управління архівною справою в Україні був створений у 1917 році під час Центральної Ради. Ним став Бібліотечно-архівний відділ, в період з грудня 1917 року до квітня 1918 року очолюваний професором О.С. Грушевським. На сьогодні загальна чисельність працівників архівних установ — понад 3,5 тисячі осіб. В архівних установах системи Укрдержархіва зосереджено понад 58 мільйонів одиниць зберігання різних видів документів Національного архівного фонду країни.

Також 24 грудня — Святвечір — день напередодні Різдва Христового і приготування до цього великого свята у західних християн. Назва "святвечір" походить, як вважають, від слова "сочиво" — це особлива зернова каша, зазвичай з медом і фруктами. Традиційно куштувати "сочиво" належить напередодні свята тільки після літургії, яка з'єднується з вечірньою. У різдвяний святвечір в церквах зранку служиться меса по чину Адвента. Сьогодні Святвечір у багатьох західних країнах, як і Різдво — сімейне свято. Навіть ті, хто не відвідує церкву, збираються ввечері за столом всією сім'єю.


іменини


Вікентій, Данило, Омелян, Іван, Леонтій, Микола, Петро, Терентій.


Погода


У Києві сьогодні хмарно з опадами. Температура повітря вдень складе від +6 до +8 градусів, а вночі від +6 до +8 градусів.


Ціни на бензин


Середня ціна на А-95 на київських АЗС — 27,74 грн, А-92 — 26,74 грн. Дизпаливо: 26,63 грн. Газ: 12,39 грн.


Курс валют


Курс долара від НБУ — 23,28 грн, середній банківський комерційний курс покупки долара — 23,00 грн, продажу — 23,31 грн. Курс євро від НБУ — 25,78 грн, середній банківський комерційний курс покупки євро — 25,43 грн, продажу — 25,90 грн.


біткоіни


Повідомляє Вгороде