Рубрики
События

Замах на В'ячеслава Соболєва: що відомо про організатора злочину

В організації замаху на бізнесмена В'ячеслава Соболєва підозрюють 25-річного Юсупов Абуєва, сина кандидата в президенти Чечні. як пише "Громадське", він вже кілька років перебуває в розшуку.


Що про нього відомо.


Народився Юсуп в Красногорську, Московська область. Він жив на території України близько п'яти років, але перед подією покинув країну і виїхав до Росії. За даними ЗМІ, його батько Умар Абуев балотувався в президенти Чеченської Республіки і входив до складу чеченського регіонального відділення Демократичної партії Росії.

У 2012 році йому довелося виїхати в Україну, оскільки в Росії його звинуватили в крадіжці облігацій внутрішньої валютної позики на один мільйон доларів і оголосили в розшук. Тут йому надали статус біженця.

як пише "Московський комсомолець", сам Юсуп вже не один раз "контактував" в поліцією. Найчастіше — через небезпечного водіння. У 2014 його позбавили прав на рік за нетверезе водіння. Після цього, в 2016 році його визнали винним в аварії. А в 2018 році він організував викрадення бізнесмена в Київській області і вимагав за заручника гроші. Тоді поліція звільнила потерпілого і затримала членів банди Абуєва. Сам же він зник і розшукувався.

Фото: Громадське

Фото: Громадське


Що говорить Юсуп


Сам Юсуп написав в Facebook під ім'ям Азраил Гіхінскій, що не причетний до справи Соболєва. Він заперечує всі звинувачення і описав, що його вже місяць до інциденту не було в Україні.

— Я не організовував замах на Соболєва. Вперше я дізнався про його існування з новин. Готовий пройти поліграф, — зазначив він.

Скрін: Страна.ua

Скрін: Страна.ua

Як раніше писав Vgorode , в прокуратурі розповіли подробиці про "замовлення" Соболєва й підготовці до цього. Під час особистої зустрічі, яка відбулася в одному з київських ТРЦ, росіянин запропонував виконавцю 40 тисяч доларів за вбивство бізнесмена.

Для реаліаціі плану організатор надав стрілку інформацію про потерпілого, спосіб його життя, адресу проживання, роботи, видав вогнепальну зброю, транспортний засіб і профінансував інші витрати, в тому числі оренду гаража для зберігання знаряддя вбивства.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Збирай валізу: МАУ влаштували розпродаж авіаквитків в Європу і по Україні

Зацени: в мережі з'явилося відео передноворічних ігрищ Кличко

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде