Рубрики
Коммуналка

Перерахують: тарифи на тепло в наступному році можуть подешевшати

Мінрегіон придумав новий механізм, згідно з яким українцям можуть знизити тарифи на опалення і гарячу воду. як пише "Країна", проект постанови Кабміну вже виставлений на громадське обговорення. Триватиме воно до 12 січня.

Сам документ можуть прийняти до кінця того ж місяця. У ньому йдеться про нову формулу, яка буде враховувати зниження ціни на газ. Вона, до речі, впала більш ніж на 20% в порівнянні з минулим опалювальним сезоном. На думку експертів, комуналка може подешевшати в середньому на 15%. Але не варто розраховувати на останні кілька місяців, адже через теплу погоду в жовтні-грудні багато українців і так отримали платіжки зі зниженими тарифами.


Коли і як будуть вважати


Перераховувати платіжки за тепло будуть, але на першому етапі — заднім числом. Можуть залишитися і "зайві" гроші, які споживачі вже заплатили. В такому випадку повертати їх не будуть, а врахують в майбутні платежі або використовують для погашення боргів. Другий етап розпочнеться 1 січня 2020 року. Тариф на тепло будуть переглядати щомісяця, з огляду на вартість газу.

Експерти кажуть, що в такій схемі є маса нюансів. Через них перерахунок можуть визнати непрацюючим. А ще невідомо, як це буде працювати на практиці.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде