Рубрики
События

Біла колона з зеленим дахом: в столиці презентували ще одну міні-скульптуру "Шукай"

У п'ятницю, 20 грудня, в Києві відкрили мініатюрну копію сонячного годинника П'єра Брульона (іноді зустрічається прізвище Брульйон). Про це розповіла в Facebook куратор проекту Юлія Бевзенко. Таким чином, міні-проект "Шукай" поповнився ще одним — вже 24-м об'єктом.

За її словами, оригінальні сонячний годинник Брульона можна побачити у дворі Києво-Могилянської академії, якщо заходити з боку вулиці Григорія Сковороди.

Годинники виглядають так: біла колона з зеленим дахом від дощу, а посередині колони — вбудований куб з дивною розміткою і бляшаними трикутниками. У денний час від цих трикутників лягають на розмітку тіні — так працюють ці сонячний годинник, найстаріше зі збережених в Києві навчальних посібників з математики.


про годинник


Ці сонячний годинник поставив в XVIII столітті П'єр Брульон — француз, який приїхав до Києва вчити дітей французької, але виявився здатним учителем математики. Ще одні такі ж години Брульона прикрашають колони ротонди над фонтаном "Самсон" на Контрактовій площі.

Сонячний годинник працює донині, правда, вони залишаються точними тільки половину року, оскільки були зроблені набагато раніше, ніж з'явився перехід на "літній час".


Проект "Шукай"


Нагадаємо, проект "Шукай" присвячений символам Києва. Скульптурки встановлюються в секретних двориках і забезпечуються QR-кодом, за допомогою якого можна дізнатися, чим примітний кожний об'єкт. Перша міні-скульптурка — пам'ятник котлети — з'явилася в Києві в лютому 2018 року. Серед проектів "Шукай" були бронзовий міст, "цар-балкон", велотрек, київський торт, сухе варення, каштан та інші.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

П'ять головних напрямків: в наступному році в Києві розроблять екостратегію міста на десять років

Важливо знати: на вихідних в Києві не буде працювати швидкісний трамвай

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде