Рубрики
События

В Україні з'явиться єдиний реєстр педофілів

Верховна Рада проголосувала за введення реєстру педофілів, доступ до якого матимуть правоохоронці і співробітники навчальних закладів. Про це пишуть "Букви".


Що це означає


Законом вводиться добровільний захід медичного характеру у вигляді хімічної кастрації. Такі заходи будуть застосовуватися до тих, хто вчинив особливо тяжкий злочин проти статевої свободи та недоторканості малолітньої чи малолітнього і страждають педофілією, після відбуття особою покарання у вигляді позбавлення волі протягом не менше як дев'яти років.

Законом також встановлюється адміністративний нагляд за відповідною категорією засуджених, звільнених з місць позбавлення волі.

Відзначимо, що тепер посилено відповідальність за злочини, передбачені ст. 152, 153 КК України, вчинені щодо особи, яка не досягла чотирнадцяти років, незалежно від її вільної згоди, особою, яка раніше вчиняла такі злочини (в разі їх повторності) — до довічного позбавлення волі.

Законом відповідні зміни внесені до Кримінального кодексу, Кримінально-процесуального кодексу, Кримінально-виконавчого кодексу та Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".

Користуватися реєстром будуть керівники прокуратур і органів досудового розслідування, прокурори, слідчі і уповноважені представники Нацполіціі і ДБР.

Право доступу до даних реєстру надається сільським, селищним, міським головам, керівникам госадмінстрацій, інших органів держвлади і місцевого самоврядування. Тепер вони зможуть перевірити наявність даних про людину, яка хоче очолити дитсадок, школу, дитячу лікарню або будь-яке інше заклад для дітей.

Також будь-яка людина зможе перевірити в реєстрі наявність даних про себе, а при наявності нотаріально завіреної згоди — і про іншу особу.

Інформація про особу вноситься до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, а якщо злочин було скоєно до створення реєстру, то на підставі постанови суду за місцем проживання або за клопотанням прокурора, за місцем відбування покарання.

Нагадаємо, 11 липня 2019 року Верховна Рада ввела примусову хімічну кастрацію для педофілів у віці від 18 років до 65 років.

Повідомляє Вгороде