Рубрики
Коммуналка

Пощастило з погодою: киянам прийшли платіжки зі "знижкою" на опалення

Гарна новина для тих, хто побоювався величезних сум у платіжках за коммунальку через старту опалювального сезону. У листопаді кияни заплатять за 1 квадратний метр в середньому на 35% менше, ніж повинні були. У цьому жителям столиці допомогла небесна канцелярія, яка принесла до Києва досить теплу погоду. Про це повідомляє прес-служба КМДА з посиланням на директора структурного підрозділу "Енергозбут" "Київтеплоенерго" Костянтина Лопатіна.


Як це працює


Вся справа в тому, що в залежності від наявності або відсутності будинкового лічильника тепла, рахунки за опалення нараховують або за фактом його споживання, або згідно з нормативним тарифом або ж за середньозваженим споживання за підсумками попереднього опалювального періоду.

Так ось нормативний тариф використовують в тому випадку, якщо в будинку не встановлений лічильник тепла. На даний момент цей тариф становить 38,50 гривень за 1 квадратний метр опалювальної площі.

Ось тільки нормативний тариф — це не чітко зафіксована сума. Його коригують залежно від температури на вулиці. Спочатку він враховує середню температуру протягом опалювального періоду на рівні -0,14 градусів.

Це означає, що в залежності від того, наскільки тепла варто погода в столиці, стільки і доведеться платити за опалення. Чим тепліше — тим менше, холодніше — більше.


Скільки в підсумку нарахували


— При базовому тарифі 38,50 грн за листопад 2019 тариф для будинків, які не обладнані приладами обліку, склав, 28,44 грн за 1 квадратний метр опалювальної площі. Тобто на 26% менше, ніж базовий тариф. При цьому, з огляду на температурні показники грудня, можна припустити, що нормативний тариф також не вийде на своє повноцінне нормативне значення — він буде нижче базового, — пояснив Костянтин Лопатин.

За його словами, в будинках з лічильниками, рахунки за тепло нараховують по тарифу за 1 Гкал — 1654,41 гривні. На даний момент майже 90% житлових будинків в столиці оснащені тепловими лічильниками. При цьому, за словами чиновників, установка загальнобудинкового лічильника дає можливість жителям платити за опалення на 25-30% менше, ніж тим киянам, які не мають такого пристрою.

До речі, приєднуйтесь до групи жителів Дарниці , лісового масиву , Позняков , Борщагівки , Пох , Нивок , Виноградаря , Куренівки, Пріорки , Русанівки , Солом'янки і Оболоні на Facebook, дізнавайтеся новини свого району і діліться своїми.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Аварійна просадка: на мосту Патона обмежили рух транспорту

Постраждали через гасел: Зеленський прокоментував мітинги під Верховною Радою

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде