Рубрики
События

Люди та інновації: в рамках комунікаційно-освітньої платформи Kyiv Smart City School відбулися спецкурси з програмування

У грудні в рамках комунікаційно-освітньої платформи Kyiv Smart City School відбулися три безкоштовних спецкурсу для дітей і дорослих, що бажають вивчати технології для поліпшення свого міста. На інтенсивних тренінгах під керівництвом досвідчених менторів школярі вивчали Scratch і Java — мови програмування, а дорослі учасники отримали практичні навички з розробки веб-ресурсів. Мета програми — об'єднати і навчити розумних громадян, які завдяки якісному IT-утворення в перспективі зможуть вдосконалювати smart-інфраструктуру міста, а також освоїти нові професії, затребувані на світовому ринку. Проект реалізований завдяки активній підтримці киян, які проголосували за розвиток Kyiv Smart City School в рамках демократичного процесу розподілу міських коштів "Громадський бюджет-2019".

Фото Kyiv Smart City School

Фото Kyiv Smart City School

Люди та інновації — це рушійні фактори трансформації міського середовища в умовах становлення інформаційного суспільства в Україні. Мирослава Громова, автор проекту "Комунікаційно-освітня платформа Kyiv Smart City School", зазначила: "Наша місія — створити якісний освітній продукт для нового покоління смарт-громадян, які будуть жити в розумному місті і розвивати його. Сьогодні інформаційні технології є найбільшим викликом для традиційної системи освіти, яка не встигає пристосовуватися до реалій сьогоднішнього дня і потребам підростаючого покоління. Не дарма про сучасних школярів кажуть, що "вони народилися зі смартфонами в руках", і ми повинні враховувати цю динаміку розвитку при розробці освітніх програм і курсів ".

Тренінг-інтенсив з програмування за допомогою візуальної мови Scratch завдяки продуманій методології викликав щиру зацікавленість у учасників. Школярі вивчали основи програмування як індивідуально, так і в групах. За допомогою інструментів Scratch діти вчилися створювати власні інтерактивні історії: писали алгоритми, розвивали навички самостійної постановки задачі і вибору оптимального варіанту рішення, аналізували результати. В кінці курсу команди представили завершені проекти і привітали один одного з успішним виконанням завдання. Формат факультативних занять по Scratch для школярів був успішно протестований в минулому році. Понад 400 учнів пройшли цей курс в філіях Kyiv Smart City School, які функціонують на базі комунальних шкіл столиці.

Фото Kyiv Smart City School

Фото Kyiv Smart City School

Ще одна унікальна освітня можливість, яку отримали київські школярі в рамках комунікаційно-освітньої платформи Kyiv Smart City School — це спецкурс з мови програмування Java. На факультатив діти отримали нові інструменти і знання, познайомилися з архітектурою мови і основними принципами Java, вирішували актуальні завдання і розвивали аналітичне мислення. Сьогодні Java є одним з найбільш затребуваних мов для розробки програмного забезпечення в усьому світі, зокрема — для створення комп'ютерних ігор і софту для побутової електроніки. Користуючись мовою програмування Java, київські школярі отримають такі ж можливості сучасної освіти, як і їхні ровесники з найпрогресивніших країн.

У цьому місяці в Kyiv Smart City Hub всі бажаючі також мали можливість відвідати навчальний курс "Web-розробка для дорослих". В рамках курсу слухачі навчилися основам розробки сучасних веб-сторінок із застосуванням найпоширеніших методик та інструментів. Зокрема, учасники оволоділи основними засобами створення WEB-ресурсів, головними компонентами WEB-технології та WEB-дизайну, а також можливостями підготовки базових елементів WEB-сторінок (тексту, графічних зображень, звуку, анімації). Особлива увага приділялася технологіям роботи з графічними об'єктами. Галузеві експерти поділилися зі слухачами своїм досвідом використання інформаційних технологій в мережі Інтернет, сформулювали практичні рекомендації та домашні завдання.

Фото Kyiv Smart City School

Фото Kyiv Smart City School

Комунікаційно-освітня платформа Kyiv Smart City School — це джерело нових знань для всіх, хто зацікавлений у розвитку міста в різних областях, постійно вчиться і прагне здійснювати реальні зміни. Активне відвідування спецкурсів платформи свідчить про запит від прогресивних громадян, які відчувають гостру потребу в інформації про процеси, які трансформують простір навколо них, а також про інструменти, якими можна користуватися для поліпшення життя. Для дорослих відкриваються нові області знань, придатні для професійного розвитку і служіння суспільству. Для дітей, які проявляють дослідницької інтерес до комп'ютерних технологій, курси з програмування є успішною інвестицією в майбутнє. Таким чином команда проекту Kyiv Smart City School створює нові освітні можливості для успішного поширення інновацій в столиці.

Фото Kyiv Smart City School

Фото Kyiv Smart City School

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде