Рубрики
События

Не виправдали недовіри: Трудовий кодекс України хочуть доповнити новими пунктами

У Верховній Раді пропонують дозволити роботодавцю звільняти співробітників за "втрату довіри". Відповідний законопроект вже зареєстрували — "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав для звільнення".

Депутати пропонують повернути роботодавцям можливість розірвати з працівником трудовий договір через розголошення комерційної таємниці. Раніше цей пункт був присутній, але в 2000 році його прибрали з Трудового кодексу.

Крім того, до переліку підстав для звільнення хочуть додати два пункти:

— Грубе порушення співробітником вимог охорони праці, якщо воно призвело або створило реальну загрозу для його життя і здоров'я, людей, які його оточують, або навколишнього середовища;

— Втрата довіри до співробітника.

Планується, що у випадку втрати довіри до співробітника роботодавець має право з власної ініціативи розірвати трудовий договір. Про рішення розривати договір роботодавець повинен попередити в письмовій формі в певних термін:

— Не менш 15 днів — якщо співробітник пропрацював не більше півроку;

— Не менш 30 днів — якщо співробітник пропрацював від півроку до п'яти років;

— Не менш 60 днів — якщо співробітник пропрацював від п'яти до десяти років;

— Не менш 90 днів — якщо співробітник пропрацював більше десяти років.

Терміни попередження можуть замінити на грошову компенсацію, однак все залежить від згоди обох сторін. Якщо і роботодавець, і працівник домовилися замінити термін грошовою виплатою, то за кожен календарний день цього терміну працівник повинен отримати компенсацію в розмірі подвійної середнього заробітку. Якщо ж роботодавець хоче замінити терміни попередження без згоди співробітника, компенсація зросте вдвічі — до чотирьох середніх заробітків в день.

Також новий законопроект передбачає можливість звільняти вагітних співробітників або співробітників в декреті з причин, "не пов'язаних з вагітністю і народженням дитини, наслідками цього і з годуванням дитини". Доводити, що звільнення не пов'язане з вагітністю, повинен буде сам роботодавець.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде