Рубрики
События

Будь в курсі: затверджені нові умови вступної кампанії 2020

З сьогодні, 17 грудня, вступили в силу нові умови вступної кампанії 2020. Передбачені новації умовами прийому в установи вищої освіти в 2020 році — відповідний наказ МОН зареєстрований в Міністерстві юстиції. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на відділ зв'язків із засобами масової інформації Міністерства освіти і науки.


Що нового


У 2020 році поріг для вступу на бюджетні місця до вузів буде не менше 125 балів, абітурієнти зможуть подати 5 заяв на будь-які спеціальності.

У наступному році на бакалавра вперше прийматимуть сертифікати Зовнішнього Незалежного Оцінювання (ЗНО) 4-х років до: 2017-го (крім іноземних мов), 2018 го, 2019 го і 2020-го по всіх предметах. Абітурієнт зможе подати сертифікати в будь-якій комбінації (можна подати в одному пакеті один сертифікат 2017 року, один 2018 го і 2019 го років, або ж все одного року).

Також будуть розширені можливості для абітурієнтів з особливими освітніми потребами. У наступному році заклад має буде забезпечити таким абітурієнтам умови для проходження іспитів. У міністерстві нагадали, що в 2019 році вперше відбувся єдиний широкий конкурс, коли бюджетне місце в закладах МОН та МОЗ на медичні спеціальності йшло по абітурієнту з кращими балами. У наступному році великий конкурс також планується провести з Державною фіскальною службою та Міністерством культури, молоді і спорту. Для надходження на ряд спеціальностей встановлені порогові бали.


Терміни подачі документів


Реєстрація електронних кабінетів і завантаження в них документів розпочинається 1 липня, а прийом заяв та документів — 13 липня. Закінчується подача заяв в 18.00 22 липня — для тих, хто вступає тільки за сертифікатами ЗНО, і о 18.00 16 липня — для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.


конкурсні бали


Як і в минулому році, 150 балів ЗНО по другому і третьому конкурсних предметів треба мати для вступу на спеціальності "Стоматологія", "Медицина", "Педіатрія". Трохи підвищився конкурсний бал на спеціальності "Право", "Публічне управління і адміністрування", "Міжнародні відносини". З 130 балів він виріс до 140. Крім того, в МОН зазначили, що в цьому році творчі заліки та творчі конкурси обов'язково будуть проходити перед подачею документів до вищих навчальних закладів. На їхню думку, так вдасться уникнути будь-якої можливості маніпулювати результатами творчих конкурсів, підганяючи їх під результати ЗНО. Тому ця практика продовжиться і в 2020 році.


Іспити для певних категорій абітурієнтів


Разом з тим, будуть перенесені і вступні іспити для певних категорій абітурієнтів (учасники АТО, що надходять із захворюваннями, які є перешкодою для здачі ЗНО тощо) до початку подачі заяв. Вступникам на бакалаврат на основі молодшого спеціаліста потрібно буде обов'язково подавати сертифікати ЗНО з української мови та літератури. Крім того, для навчання за спеціальністю "Економіка" і спеціальностями галузей знань "Управління та адміністрування" і "Публічне управління і адміністрування" додатково потрібно буде подавати сертифікати ЗНО з математики (математики або історії України для вступу на контракт).

Вперше буде держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів як на ступінь вищої освіти. Важливо, що для цих абітурієнтів не буде діяти поріг 125 конкурсних балів для участі в конкурсі на бюджет.


Єдиний вступний іспит


У 2020 році також планується розширити перелік спеціальностей, на які потрібно буде здавати єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови за технологією ЗНО на магістратуру. Так, в 2018 році таких спеціальностей було 18, в 2019 — 32, в 2020 році складання Єві передбачено для більш 80 спеціальностей.

На спеціальності "Право" та "Міжнародне право", крім цього, абітурієнти будуть здавати єдине фахове вступне випробування (ЕПВІ) по праву і загальним навчальним юридичним компетенцій. Реєстрація на Єві і ЕПВІ триватиме з 6 травня до 18.00 3 червня. Єдиний іспит відбудеться 1 липня, а єдине фахове вступне випробування — 2 липня. Прийом заяв і документів для таких абітурієнтів розпочнеться 5 липня і триватиме до 22 липня.


Надходження на магістратуру


Для всіх інших вступників до магістратури терміни подачі документів, складання іспитів та інших вступних процедур визначаються правилами прийому ВНЗ. Важливим нововведенням нових правил є те, що подача електронних заяв буде доступною не тільки для вступників на базі 11-ти класів, а й для вступників до магістратури після бакалаврату. Крім того, можливість подачі документів через е-кабінети буде у вступників, які мають право на пільги.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде