Рубрики
События

День зимового сонцестояння в 2019 році: традиції і прикмети

У неділю, 22 грудня 2019 року, в 6:19 за київським часом почнеться астрономічна зима. Вона триватиме до весняного рівнодення. В цей день сонце буде знаходитися максимально низько над горизонтом. Саме тому день буде найкоротшим: сонце встане пізно і рано зайде за горизонт. З цього моменту тривалість кожного наступного світлового дня буде щохвилини збільшуватися.

Vgorode розповість все про день зимового сонцестояння 2019, що можна робити в цей день, а чого краще уникати, дізнайтеся про традиції та прикмети дня.


історичне значення


Дата дня зимового сонцестояння була встановлена Юлієм Цезарем в юліанському календарі, і це було 25 грудня. Зрушення астрономічного сонцестояння стався за рахунок різниці між тропічним роком і календарним, і до XVI століття досяг 12 грудня. Папа Григорій XIII анулював цю помилку і відновив невідповідність в 10 днів між сезонами і цивільним роком. Таким чином, день зимового сонцестояння припадає на 21, рідше 22 грудня.

Зимове сонцестояння як астрономічна подія відомо ще з часів неоліту, і відігравало в житті людей велике значення. Вони довго вивчали природні цикли і прийшли до висновку, що змінити їх неможливо, реальніше підлаштуватися під них. Це був свого роду індикатор підготовки до зими: якщо не зробили запасів провізії в необхідних кількостях, значить з січня по квітень доведеться голодувати. До дня зимового сонцестояння забивався всю худобу, як раз "встигало" вино і пиво, яке взимку вживали в великих кількостях.

День зимового сонцестояння вважалося в культурах багатьох країн. Так, у слов'ян свято називали Коляда, а у німецьких народів Йоль. Цей день вважали днем народження Сонця, а значить і початком нового року. На думку древніх народів, в день зимового сонцестояння відбувається апофеоз боротьби світла над темрявою, а на наступний день починається пробудження природи.

22 грудня 2019 року найкоротший день у році і найдовша ніч.

День зимового сонцестояння в 2019 році буде 26-м місячним днем в місячному календарі. Місяць буде знаходитися в сузір'ї Скорпіона. Згідно з місячним календарем, день не найщасливіша, і навіть небезпечний, люди багато метушаться і марно витрачають життєву енергію. Тому астрологи радять не починати нових справ. Концепція дня: відпочинок, стриманість, піст.


Обряди і ритуали


До дня зимового сонцестояння у кельтів була традиція прикрашати будинок гілками ялини. Основна увага приділялася кутах, міжкімнатних перегородок, вікон, вхідних дверей, каміна. У центрі житла розміщували круглий предмет, що символізує Сонце, обов'язково розпалювали багаття (камін). Слов'яни прославляли Коляду піснями і танцями, дарували близьким подарунки. До речі, вважалося, чим багатша подарунок подарувати, тим щедрішим буде новий рік. За традицією ходили в ліс і задобрювали господарів хащі, розвішуючи на деревах хліб змочений в солодких напоях. Вірили, що подібний ритуал допоможе отримати хороший урожай в майбутньому.

Уже в Християнстві день зимового сонцестояння пов'язували з Різдвом.

Що можна робити в день зимового сонцестояння 2019:

 • Встановити і прикрасити ялинку.
 • Зробити генеральне прибирання, при цьому обов'язково позбуваються старих і непотрібних речей.
 • Загадати бажання. Будь-яке спонтанно загадане бажання повинно в майбутньому збутися. Корисно зробити карту бажань.
 • Медитувати. Медитація приносить користь в будь-який день, а в день зимового сонцестояння — поготів. За допомогою медитації можна позбутися від негативу в своєму житті, "вибудувати" власне майбутнє. Під час сеансу медитації важливо уявити, що бажане вже досягнуто.
 • Гадати. Наприклад, якщо зірвану в чужому саду вишневу гілку поставити в темне місце, то до Різдва можна спостерігати її цвітіння. Якщо трапилося саме так, то в майбутньому році дівчина вийде заміж.
 • Проводять тихий сімейний вечір за смачною вечерею і приємною бесідою. Цього року день зимового сонцестояння припадає на неділю, тому провести день в колі сім'ї буде нескладно.
 • Відвідують церкву. Не зайвим буде поставити свічки за упокій рідних, замовити поминальну службу.

Багато фахівців з астрології і окультних наук рекомендують в день зимового сонцестояння провести ритуал "відпускання минулого". Для його запуску на заході виходять на вулицю або відкривають навстіж вікно. Поки сонце йде за горизонт, треба встигнути записати на папері негативні ситуації, які трапилися в минулому році. Далі запис спалюють і залишають догоряти перед сонцем, що сідає.


Прикмети дня зимового сонцестояння


З днем зимового сонцестояння пов'язана маса прикмет:

 • Весна буде повноводною, якщо в цей день був дощ.
 • Багатий урожай обіцяє тиха, безвітряна погода 22 грудня.
 • Добре вродять зернові, якщо на землі або рослинності з'явився іній.
 • Зима буде сприятливою, якщо 22 грудня — ясно.

Повідомляє Вгороде