Рубрики
События

Нові лінії метро, три мости через Дніпро і ще один аеропорт: в Києві презентували генплан до 2040 року

У понеділок, 16 грудня, в мерії Києва пройшла презентація генерального плану столиці. Про це пише hromadske.

Згідно з документом в 2041 році в Києві має проживати 3,8 мільйона жителів. Також він має на увазі будівництво нових ліній метрополітену та трьох мостів через Дніпро. Презентація генплану відбулася в рамках міжнародного форуму "Майбутнє Києва".

— Останній раз генплан міста брали в 2002 році — майже 20 років тому. За цей час Київ розвивався динамічно і наше завдання робити все для того, щоб планувати розвиток міста. Є багато викликів, які дісталися нам у спадок. Вони стосуються інфраструктури, розвитку, хаотичної забудови. Все це — великий пласт роботи, яку нам потрібно проробити, — заявив мер Києва Віталій Кличко.

Новий документ розробляли в КМДА спільно з міжнародними експертами Світового банку, Ради Європи та фахівцями німецького міста-побратима Лейпцига. З наступного року повинні початися громадські обговорення генплану, а затвердити його планують вже через півроку.

У документі прописано, що населення столиці до 2041 року збільшиться на 400 тисяч осіб і складе 3,8 мільйона жителів. Автори очікують, що більше людей стане працювати в сферах IT, наукової і технічної діяльності, а також адміністративного обслуговування. У перспективі Київ має розпочати розвиватися в системі агломерації. Разом з приміськими територіями прогнозована чисельність населення досягне 5,2 мільйона чоловік.

Крім трьох мостів через Дніпро і нових ліній метро навколо столиці повинні побудувати Велику окружну автомобільну дорогу, а також додати кілька нових виїздів з міста. Крім того, в перспективі міська влада планує побудувати в столиці новий аеропорт.

Також в генлане зазначено, що до 2040 року в Києві планують і побудувати 28,6 мільйона квадратних метрів житла, яке включає дитячі садки і школи. А інвесторам запропонують модернізувати так звані "хрущовки". Як один з варіантів вирішення проблеми з старим житлом влади Києва пропонують тимчасово відселити мешканців, знести старі будівлі, а на їх місці побудувати нові багатоповерхівки.

До речі, приєднуйтесь до групи жителів Дарниці , лісового масиву , Позняков , Борщагівки , Пох , Нивок , Виноградаря , Куренівки, Пріорки , Русанівки , Солом'янки і Оболоні на Facebook, дізнавайтеся новини свого району і діліться своїми.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Провели презентацію: в центрі Києва поліція евакуювала машину Kyiv Animal Rescue Group

Обходь: на Привокзальній площі впав паркан, який полагодили скотчем і нитками

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде