Рубрики
События

Штрафи до 11 тисяч гривень: в Україні почнуть карати за публічні виступи російською мовою

За публічні виступи російською мовою депутатів і чиновників почнуть штрафувати. Про це пише "Країна", посилаючись на слова уповноваженої з захисту державної мови України Тетяни Монахової.

Мовний омбудсмен заявила, що виступи російською порушують мовний закон.

— У нас всі чиновники, судді, всі вчителі … законодавча, виконавча, судова гілки влади, освіта, медицина і армія — це те, де українська мова повинна бути базовою налаштуванням. Тому ми будемо розглядати скарги, якщо хтось буде скаржитися, — заявила Монахова.


система штрафів


— Ми будемо моніторити виконання мовного закону і самі будемо робити їм зауваження. Після першого зауваження, якщо порушення тривають, буде система штрафів. Максимум сьогодні — це 11600 гривень, — розповіла Монахова.

Вона також поділилася інформацією, що скарги на порушення закону про державну мову можна буде подавати як в електронному, так і в паперовому вигляді. Для прийому скарг на порталі мовного омбудсмена створять спеціальний розділ зі стандартною електронною формою. Також будуть створені сторінки в соціальних мережах. Електронна система подачі скарг на порушення закону про державну мову запрацює в найближчі 6 місяців.

— І в паперовому варіанті можна буде надіслати листа, ми відповідаємо на всі запити в терміни, встановлені законом, — додала Монахова.

Повідомляє Вгороде