Рубрики
События

В Україні знизили штрафи за порушення трудового законодавства: що змінилося

Верховна Рада України прийняла законопроект, який знижує штрафи за порушення трудового законодавства. Про це пишуть "Букви".


Що це означає


12 грудня парламент прийняв законопроект №1233 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України)".

Документ передбачає ряд змін до статті 265 Кодексу законів про працю, конкретніше — істотне зниження штрафів.


Розмір штрафів


Тепер за фактичний допуск працівника до виконання обов'язків без оформлення трудового договору роботодавцю доведеться заплатити штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат замість 30 (41,7 тис. Гривень замість 125 тис.). А ось за повторне порушення доведеться заплатити 30 мінімальних зарплат.

Штраф за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці був зменшений уп'ятеро і тепер становить дві мінімальні зарплати або 8,5 тисячі гривень.

В 2,5 рази було зменшено штраф за недотримання гарантій, пов'язаних з військовою і альтернативною службою і мобілізацією: тепер він становить не 41,7 тисячу гривень замість 16,7 тис. Гривень.

Також зменшили штраф з 10 мінімальних зарплат до 2 за недотримання гарантій і пільг військових.

Крім цього вводиться новий пункт, відповідно до якого за порушення інших положень закону про працевлаштування буде передбачений штраф в розмірі 1 мінімальної зарплати (4,1 тис. Гривень), а за повторне 8,3 тис. Гривень.

Згідно з новим законом, якщо оштрафований підприємець внесе 50% всієї суми протягом 10 банківських днів, штраф буде вважатися сплаченим. Крім того, в разі виконання приписи органів влади штрафи і зовсім не будуть застосовуватися.

Повідомляє Вгороде