Рубрики
События

Відзнач День Андрія Первозванного разом з Іваном: яке сьогодні свято, курс валют і біткоіни, погода, ціни на бензин

Доброго ранку, кияни! Vgorode зібрав актуальну інформацію про погоду, курсі валют, ціни на бензин і святах.

На календарі 13 грудня, а значить:


свята


У цей день відзначається пам'ять апостола Андрія Первозванного — одного з дванадцяти найближчих учнів Ісуса Христа. На Русі на Андрія, як і напередодні, селяни слухали воду — але не тільки в колодязях, але також в річках і озерах. Якщо вода стояла спокійно, це віщувало теплу, без хуртовин зиму. Якщо ж чулося гудіння і стогони, потрібно було чекати бур, сильних морозів і взагалі нещасливого року.

У народі цей день ще називають Калита. Він вважається парубочим святом, оскільки в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і влаштовувати різні витівки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю. Свято Андрія є святом молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя. Дівчата в цей день молилися апостолу про хороших женихів і ворожили на судженого. Магічні обряди Андрєєва дня були свого роду репетицією перед великими святочними ворожіннями. Також за вечірньою трапезою юні селянки відламувавали шматок від свого скибки хліба, а перед сном клали його під подушку і примовляли вже знамените: "Суджений, ряджений, приходь до мене вечеряти".


іменини


Андрій, Іван.


Погода


У Києві сьогодні хмарно. Температура повітря вдень складе від 0 до +2 градусів, а вночі від 0 до +2 градусів.


Ціни на бензин


Середня ціна на А-95 на київських АЗС — 28,44 грн, А-92 — 26,99 грн. Дизпаливо: 26,63 грн. Газ: 12,29 грн.


Курс валют


Курс долара від НБУ — 23,56 грн, середній банківський комерційний курс покупки долара — 23,34 грн, продажу — 23,62 грн. Курс євро від НБУ — 26,24 грн, середній банківський комерційний курс покупки євро — 25,83 грн, продажу — 26,30 грн.


біткоіни


Повідомляє Вгороде