Рубрики
События

"Нормандські домовленості": Рада продовжила закон про "особливий статус" Донбасу

Сьогодні, 12 грудня, депутати Верховної Ради проголосували за законопроект № 2569, який продовжує "особливий статус" Донбасу. Про це повідомили на офіційному сайті Верховної Ради.

"За" проголосували 320 нардепів, "проти" виступили представники "Голосу", а партія "Батьківщина" утрималася.

Все, що змінилося в редакції продовженого закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей", — це цифри "2019" на "2020". Ініціаторами закону стали Давид Арахамія і Олександр Корнієнко з партії "Слуга народу".


Що означає "особливий статус"


"Особливий статус" — скорочена форма назви закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей". Рада прийняла його в 2014 році і щорічно продовжувала. Але по факту закон ніколи не діяв, тому що для цього на окупованих територіях повинні відбутися законні місцеві вибори за українським законодавством.

як повідомляє hromadske, в статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі. А саме: висновок незаконних збройних формувань, гарантія вільного волевиявлення, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Нагадаємо, що продовження закону про "особливий статус" Донбасу було однією з домовленостей "нормандської четвірки" в Парижі, 9 грудня.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде