Рубрики
События

Отримай відповідь: в НБУ пояснили, чому гривня "плаває"

У Національному банку України розповіли , Чому курс гривні останнім часом "плаває" і чому це вважається правильним режимом для країни.

До 2015 року валюта була фіксована, тому громадянам вона здавалася "стабільною". Але, як виявилося, на підтримку такої ілюзії витрачалися десятки мільярдів доларів міжнародних резервів. Це шкодило фінансової стабільності і призводило до криз.


Як гривня "плаває"


Стан економіки задається безліччю факторів. Якщо зростає експорт, підприємці інвестують, економіка розвивається і інфляція є низькою і стабільною — гривня зміцнюється. Якщо ж ціни на експорт падають, поставки за кордон зменшуються, інвестори не інвестують і навіть виводять свої кошти з обороту, інфляція росте, а населення скуповує іноземну валюту — гривня починає "плавати".


Чому зміцнювати дорого


Україна багато в чому залежить від зовнішньої торгівлі і не може диктувати умови на цьому ринку. Велика частина товарів на експорт у нас — сировина. Наприклад, зернові і метали. Ціни на них змінюються в залежності від ситуації на міжнародних ринках. Якщо там вартість сировини падає, то знижується обсяг валютних надходжень до України.

Але є ще безліч непомітних змін, які можуть привести економіку до дисбалансу. Навіть якщо валюти в Україну надходить менше, платити валютою за імпортні товари доведеться встановлену ціну, яка не знизиться. Так, НБУ довелося б витрачати кошти з валютного резерву для підтримки гривні.


Чому гривню не зміцнюють


НБУ може повернути гривню з "плавання" і зафіксувати її на рівні 26-27 гривень за долар. Але через подібного населення перестане довіряти Нацбанку. На думку підприємців і простих громадян, це буде здаватися вигідним для якоїсь зацікавленої сторони, а не для них.

Так, все почнуть масово скуповувати іноземну валюту. А це може призвести до девальвації гривні та зростання цін.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде