Рубрики
События

Не сподівайтеся: Кабмін не буде підвищувати стипендії студентам в 2020 році

Кабінет Міністрів України не планує підвищувати розмір стипендій студентам в 2020 році. Про це пишуть "Букви" з посиланням на інтерв'ю міністра освіти і науки Ганна Новосад.

Міністр пояснила, що є два типи стипендій — соціальні та академічні. Саме соціальні стипендії необхідно верифікувати.

— Ці стипендії повинні отримувати саме ті категорії студентів, які в них потребують, — заявила Новосад.

Міністр освіти також заявила, що академічні стипендії повинні бути вище, але на наступний рік таке збільшення не заплановано.

— Коли ми говоримо про академічні стипендії, то, на мою думку, це має бути інструментом мотивації кращих. Вони повинні бути набагато вище, ніж є зараз. На наступний рік поки збільшення не закладали. Але все ж через істотне збільшення стипендій ми повинні поступово зменшувати відсоток тих, хто потенційно їх може отримувати, — заявила міністр.

Новосад також додала, що потрібно рухатися в напрямку того, коли академічні стипендії стануть інструментом нагородження кращих студентів.


Закордонні ВНЗ


Також Анна Новосад висловила свою думку про закордонні вищі навчальні заклади. Міністру поставили запитання, чи можна змінити тенденцію, що більшість батьків відправляють дітей здобувати вищу освіту в Польщі.

— Давайте подивимося, до яких університетів намагається їхати левова частка наших студентів. Це, не побоюся цього слова, низькоякісні університети в Польщі. Приватні заклади, що дають освіту не найкраще, чим наші вузи. Хотіла б, щоб більший відсоток студентів, які їдуть за кордон, вибирали, наприклад, Варшавський або Ягеллонський університети. Якщо не в Польщі, то в інших країнах, але дійсно хороші. Тоді є шанс, якщо людина повернеться в Україну, то він буде мати дійсно хорошу вищу освіту, — заявила Новосад.

За словами міністра, всі ці тенденції означають, що за кордоном студенти шукають не кращих освітніх можливостей, а варіантів залишитися жити і працювати в Європі. Але це не означає, що уряду нічого не потрібно робити з вищою освітою.

— Щоб змінити ситуацію, уряд має свій план. Ми розуміємо, що наш клієнт — це студент, який, заходячи на перший курс, щось вивчає шість років і потім якось виходить на ринок праці. Таким, яким він є зараз, його випускати не можна. Зараз у випускників університетів спостерігається недостатній рівень навичок, знань і умінь, щоб вважатися висококваліфікованими фахівцями, — підсумувала міністр.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде