Рубрики
События

Будь в курсі: в Україні ЗНО з математики стане обов'язковим

З 2021 року Зовнішнє незалежне оцінювання з математики стане обов'язковим. Про це пишуть "Букви" з посиланням на інтерв'ю міністра освіти і науки Ганна Новосад.

Оцінювання буде складатися з двох рівнів.

— У 2020 році змін не буде, а з 2021 року ЗНО з математики стане обов'язковим. Воно буде дворівневим, але не потрібно цього лякатися. Нам потрібно усвідомити, що проблема є по математичних знань, — зазначила міністр.

Новосад запропонувала побороти страх дітей перед математикою через зміну методик викладання.

— Ми повинні в цілому подолати страх дітей перед математикою — це повинно стати результатом зміни змісту освіти і методик викладання. Тому що діти, коли вони щось не розуміють, спочатку цього бояться, а потім ненавидять. І потім це супроводжує все життя. Насправді через нормальні методики викладання, нормальний вміст програми, дуже важливо цей страх перед предметом побороти. І дати дітям впевненість в собі, — вважає міністр.

Висловилася Новосад і з приводу результатів дослідження освітніх досягнень учнів PISA, згідно з ними Україна опинилася на позначці "нижче середнього" серед 79 країн.

— Треба бачити також великий позитив, що наші результати є більш-менш хорошими. Так, в читанні і природничих науках вони незначно нижче, ніж в середньому в країнах Організації економічного співробітництва і розвитку. Це не гірші результати, які показали 78 країн, представлених в звіті. Про це важливо говорити, тому що фарбуватися в чорне — теж не вихід. Але, безперечно, PISA показала, що у нас є окремі величезні проблемні точки, які ми повинні визнати, прийняти і виробити план дій. Йдеться про математику. Це та галузь, по якій ми показали погані результати. 36% наших учнів, п'ятнадцятирічних підлітків, не досягають навіть базового рівня, — заявила Новосад.

У зв'язку з цим в міністерстві можуть переглянути програми навчання, а також думають над можливістю додати години на вивчення математики.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде