Рубрики
События

Три головні пункти: Офіс президента опублікував повний текст документа за результатами саміту

Офіс президента України опублікував повний текст комюніке (загальні висновки) за результатами саміту в "нормандському форматі", повідомляє УНІАН. У документі наголошується прихильність учасників зустрічі до повної реалізації Мінських домовленостей.

— Вони підкреслюють загальне прагнення до постійної і всеосяжної архітектурі довіри і безпеки в Європі, заснованої на принципах ОБСЄ, для якої врегулювання конфлікту в Україні є одним з ряду важливих кроків, — пишеться в документі.


Що вирішили


1. Невідкладних заходів щодо стабілізації ситуації в зоні конфлікту.

— Вони підтримують розробку та здійснення оновленого плану з розмінування на основі рішення Тристоронньої контактної групи про протимінної діяльності від 3 березня 2016 року.

— Вони підтримають домовленість в рамках Тристоронньої контактної групи по трьом додатковим ділянкам розведення з метою розведення сил і засобів до кінця березня 2020 року.

— Вони заохочують Тристоронню контактну групу сприяти звільненню та обміну полоненими, пов'язаними з конфліктом, до кінця року на основі принципу "всіх на всіх", починаючи з "всіх встановлених на всіх встановлених", при розумінні, що міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), буде надано повний і беззастережний допуск до всіх утримуваним особам.

— Вони підтримують досягнення протягом 30 днів домовленості в рамках Тристоронньої контактної групи про нові пункти пропуску через лінію розмежування.

— Вони нагадують, що Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі має бути в змозі сприяти зниженню напруженості і просуванню миру.

2. Заходи щодо імплементації політичних положень Мінських угод.

— Сторони висловлюють зацікавленість в досягненні домовленостей в рамках "нормандського формату" і Тристоронньої контактної групи з усіх правових аспектів закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей — як зазначено в Комплексі заходів щодо виконання Мінських домовленостей від 2015 року — з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

— Вони вважають за необхідне ввести "формулу Штайнмайера" в українське законодавство.

3. Подальші кроки.

— Вони просять своїх міністрів закордонних справ і політичних радників забезпечити виконання досягнутих домовленостей.

-Вони погодилися провести ще одну зустріч в цьому форматі протягом чотирьох місяців щодо політичних умов і умов в сфері безпеки, серед іншого — для організації місцевих виборів.

фото УНІАН

фото УНІАН

Як раніше писав Vgorode , вчора, 9 грудня, в Парижі вперше за останні три роки відбулася зустріч "нормандської четвірки" . На ній президент України Володимир Зеленський перший раз, віч-на-віч, зустрівся з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Також в саміті брали участь президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель. Всі подробиці ви можете прочитати тут .

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде