Рубрики
События

Де в Києві випити смачну каву без пластику

Пластик — в кожній чашці кави, яку ви купуєте в звичній манері "з собою". Трубочка, кришечка і сам стаканчик (який покритий зсередини пластиковою плівкою) так дешево коштують і так дорого обійдуться вам в майбутньому.

Судіть самі, 11 травня 2019 року концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі досягла найбільшої позначки за всю історію людства. Одна з причин екологічної катастрофи — пластик в океанах, лісах. В Україні ситуація більш ніж жалюгідна: звалища займають близько 7% усієї країни, і це при єдиному працюючому сміттєзаводі.

Могли б допомогти в цій ситуації переробні заводи, їх в країні сотні. Але так як в Україні не налагоджена система сортування сміття, для виробництва тієї ж упаковки сміттєвих пакетів, паперу доводиться імпортувати відходи з інших країн. Тобто, вигідніше купити відсортоване європейський сміття, ніж перебирати український.

Відповідно до Закону України "Про відходи" ми не повинні допускати змішування відходів, але спеціальних умов для цього ще не створено. Навіть якщо ви скрупульозно розкладіть свій пластиковий, паперовий, скляний і органічне сміття з різних кульках, то викинути його доведеться все одно в загальний бак. Ось тільки навіть якщо ви скрупульозно розкладіть свій пластиковий, паперовий, скляний і органічне сміття з різних кульках, то викинути його доведеться все одно в загальний бак.

І поки уряд шукає шляхи вирішення, найвідповідальніші українські компанії пропонують свої. Так, ми вже розповідали про екологічному проекті Gemini Espresso і отримали від читачів чимало слів підтримки на адресу проекту.

Нагадаємо, компанія Gemini Espresso, основний виробник свіжообсмаженої кави в Україні розробила стратегію свідомого екологічного поведінки для своїх партнерів і клієнтів. 4 основні ступені:

1. Віддавати перевагу багаторазовим чашкам.

2. Всі одноразові стаканчики — здавати на переробку, а пластикові дрібниці — трубочки, кришечки — давати клієнту тільки на прохання.

3. Еко-освіта: знаєш про проблему та шляхи її вирішення — розкажи іншому.

4. Знайти безпечну здатні біологічно руйнуватися посуд.

Кав'ярні-партнери, що розмістили у себе тубуси знаходяться за адресою:

 • 3B Republic (вул. Георгія Кирпи, 5б);
 • Фреш лайн (вул. Велика Васильківська, 24);
 • 3b Cafe Beer, Beef, Burgers (вул. Шота Руставелі 22 а, Софіївська Борщагівка вул. Миру 41 корпус 2);
 • Трішки Більше (вул. Володимирська, 40/2);
 • Освіторія Хаб (вул. Московська, 2);
 • Gemini Roastery (вул. Антоновича 172);
 • Gemini Roastery (вул. Сім'ї Прахових, 58/10);
 • Кав'ярня (вул. Сверстюка 11);
 • Кав'ярня (вул. Липківського 16);
 • Кав'ярня (Святопетріковское, вул. Лесі Українки, 2-а) .;
 • Ресторан "Choice" (вул. Братиславська 52).

Саме в цих закладах ви зможете побачити спеціальні тубуси для паперових одноразових стаканів. Їх вміст відправиться на переробку, а не осяде сміттєвим слідом в атмосфері.

І це дуже важливо. Адже в середньому людина п'є каву 2 рази в робочий день і 1 раз в вихідний. 2 * 22 + 9 = 53. Разом 53 стаканчика залишаються від кожного любителя кави щомісяця, а в рік це — 53 * 12 = 636 стаканчика!

"Закликати любителів кави просто взяти і перестати купувати улюблений напій у звичному варіанті" з собою "- було б абсурдно" — розповіла нам директор з маркетингу Gemini Людмила Поліно. "Набагато легше трохи підкоригувати свої звички: відмовитися від нікому не потрібних трубочок, кришок і одноразових стаканів. Своя чашка — куди зручніше і правильніше для екології. На сьогоднішній день бути екологічним — модно, сучасно і корисно!"

"Кавовіжно!" — написано на стильному кіпкапе, який можна купити на сайті eco.gemini.ua . Раз здобуваєш — і назавжди зупиняєш сміттєвий слід з численних стаканчиків від своїх кава-брейків. Причому, як розповіла нам маркетолог компанії Вікторія Кукало, Gemini Espresso не отримує прибутку від еко-товарів, а всі отримані кошти жертвує на екопроекти.

"Є речі, які варті того, щоб їм зберігали вірність. Наприклад, кава" — сказав колись англійський драматург Джон Голсуорсі. І зараз, щоб і далі мати можливість пити смачну каву, дихати чистим повітрям, не потрібно робити щось надприродне. Перегляньте свої кавові звички — заведіть багаторазову чашку і пийте смачну каву там, де бізнес побудований з думкою про екологію.

Повідомляє Вгороде