Рубрики
События

Припинення вогню і повний обмін: про що домовилася "Нормандская четвірка" в Парижі

Вчора, 9 грудня, в Парижі вперше за останні три роки відбулася зустріч "нормандської четвірки". На ній президент України Володимир Зеленський перший раз, віч-на-віч, зустрівся з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Також в саміті брали участь президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель.


Про що домовилися


Мінські домовленості продовжують служити основою "нормандського формату", держави-учасники яких прихильні до їх повної імплементації. Про це йдеться в узгоджених висновках саміту в Парижі, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу ОП.

Згідно з текстом документа, сторони повинні припинити вогонь, підтримати розробку і імплементацію оновленого плану з розмінування на основі ТКГ про протимінний діяльність з 3 березня 2016 року.

Крім того, передбачено розведення сил і військ на трьох додаткових ділянках до кінця березня 2020 року і обмін полоненими "всіх на всіх" до 31 грудня 2019 року. Сторони також підтримують нові пункти пропуску через лінію розмежування і впровадження закону про особливий статус деяких районів Донбасу, як зазначено в Комплексі заходів щодо виконання Мінських домовленостей від 2015 року, на постійній основі.

Плюс до всього, Україна повинна ввести так звану "формулу Штайнмайера" в своє законодавство.


Як все проходило


Приблизно о 16:00 президент України Володимир Зеленський прибув до Єлисейського палацу. Перед початком чотиристоронньої саміту президент провів окремі двосторонні зустрічі з лідерами Франції та Німеччини. Приблизно о 18.30 (за київським часом) в Парижі почалася зустріч лідерів країн-учасниць "нормандського формату". За попереднім графіком, зустріч в "нормандському форматі" повинна була початися о 17.00, але її початок перенесли майже на півтори години.

Через дві години переговорів чотирьох лідерів країн "нормандської четвірки" довелося перерватися заради двосторонньої зустрічі Зеленського і Путіна. Після, зустріч "четвірки" тривала далі в рамках робочої вечері. Близько опівночі відбулася підсумкова прес-конференція лідерів чотирьох країн.


Про що ще говорили на прес-конференції


Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі лідерів "нормандського формату" наполягав на відновленні контролю України над кордоном на Донбасі. Про це він повідомив на прес-конференції. При цьому Зеленський висловив упевненість, що лідери країн "нормандського формату" повернуться до вирішення цього питання на наступній зустрічі через 4 місяці.

Крім того, на його думку, повне вирішення всіх питань по врегулюванню ситуації на Донбасі неможливо без забезпечення безпеки.

— Українська сторона наполягала, що комплексне рішення всіх питань неможливо без забезпечення головного компонента — це ситуація з безпекою на сході України. І тільки в разі забезпечення безпеки можна вирішити вже політичні питання, — заявив Зеленський.

У свою чергу, президент Франції Еммануель Макрон зазначив, що через чотири місяці необхідно створити передумови для проведення місцевих виборів на Донбасі. Для початку потрібно доручити міністрам закордонних справ і радникам узгодити політичні та безпекові умови.

Відзначимо, що за словами прес-секретаря Юлії Мендель, Крим на саміті не обговорювалося. Зокрема, їй поставили запитання, чи піднімалося це питання в нормандському форматі.

— Поки не планується, — відповіла вона.

[Embedded content]

Відео Радіо Свобода

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Радіо Свобода

Повідомляє Вгороде