Рубрики
События

Цікаво знати: одну з вулиць Києва перейменують на честь британського журналіста

Найближчим часом одну з вулиць столиці планують перейменувати на честь британського журналіста Гарета Джонса. відповідне рішення прийнято на засіданні постійної комісії Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики.

Вулиця імені Джонса може з'явиться в Шевченківському районі столиці. Швидше за все, буде перейменований провулок Проектний.


Що зробив Гарет Джонс для України


Гарет Джонс став одним з перших іноземців, які розповіли світу про голод на території України в 1932-1933 роках. 29 березня 1933 він скликав у Берліні прес-конференцію, на якій вперше публічно заявив про катастрофічну ситуацію в Україні. Прес-реліз передрукували провідні світові видання, зокрема New York Evening Post і Manchester Guardian.

Нещодавно в український прокат вийшов фільм, присвячений поїздку Джонса в Україну в роки Голодомору, називається він "Ціна правди".

Гарет Джонс

Гарет Джонс


Які вулиці ще перейменують


Крім Проектної провулка, отримати нові імена можуть ще кілька столичних вулиць. Безіменний провулок в Дарницькому районі хочуть назвати на честь українського поета Якова Щеголева. Вулиця Проектна в Святошинському районі може стати вулицею Олеся Бердника (члена-засновника Української Гельсінської групи, письменника-фантаста).

Крім того, площа між вулицями Євгена Сверстюка та Раїси Окіпної в Дніпровському районі може стати площею Сергія Набоки (український журналіст, правозахисник і дисидент). А сквер на розі вулиць Рейтарської і Стрілецької в Шевченківському районі буде носити ім'я Павла Шеремета.

ДИВІТЬСЯ ЩЕ НОВИНИ КИЄВА:

Відзнач Міжнародний день боротьби з корупцією разом з Юліаном: яке сьогодні свято, курс валют і біткоіни, погода, ціни на бензин

Понад п'ять тисяч: поліція назвала число учасників акцій на Майдані і під Офісом президента

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook .

Всі новини доступні в нашому каналі Telegram , Viber або в Twitter .

Повідомляє Вгороде